Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela zwykła 16.10.2022r.

1. Dzisiaj w kościele przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy i 44 rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II. Przez wspominanie św. Jana Pawła II jego życia, posługi kapłańskiej, biskupiej i papieskiej budujemy żywy pomnik dla św. Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”od 22 lat wspiera edukację niezamożnej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości z Polski. Po Mszy św. będzie można wspomóc to dzieło ofiarą pieniężną. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku nie będzie Mszy św. Ponieważ wyjeżdżam na rekolekcje kapłańskie. W razie konieczności proszę zgłaszać się do Wicedziekana
ks. Piotra Madejskiego w Storkowie k/ Ińska, kom: 792 554 374 lub do mnie
kom: 509 458 415

3. W piątek Msza św. i Różaniec w Białej, w sobotę wspominanie św. Jana Pawła II
Msza św. w Długiem.

4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo proszę wypisywać imiona czytelnie i wypisane składać na tacę, w zakrystii lub na plebanii.

5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii.

7. W zeszłą Niedzielę odbyło się liczenie wiernych w kościołach w Polsce. W kościołach naszej Parafii uczestniczyło we Mszy św. 201 osób, a 59 przyjęło Komunię św. Wg USC w Parafii zameldowanych jest 1202 osoby odliczyłem 13 osób zmarłych to jest 1189osób. W przeliczeniu procentowym: 16,9%. W roku 2019 – 20,8%; 2021 – 16,7%.

8. W minioną Niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową w Linówku ku czci Matki Bożej Różańcowej. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła do uroczystości i za poczęstunek w świetlicy wiejskiej przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Linówku. Bóg zapłać.

9. Organizujemy wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia w sobotę 10 grudnia br. Informacje szczegółowe wywieszone w gablocie przed Kościołem.

10. Nabożeństwa w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny

1.XI. – Linówko 8.30., Biała 9.45., Lutkowo na cmentarzu 11.00., Długie 12.30.

2.XI. – Starzyce 9.00., Lutkowo 11.00., Linówko 14.00., Biała 15.30. Długie 17.00.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.