Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022r.

1. Od dzisiaj, każda czwarta Niedziela września, będzie tzw Niedzielą hospicyjną. W tym dniu będziemy wspierać naszą modlitwą chorych przebywających w stacjonarnym hospicjum w Szczecinie, a także tych chorych będących pod opieką hospicjów domowych. Będzie to również okazja do złożenia ofiary pieniężnej na działalność hospicyjną.
W przyszłą Niedzielę będzie można złożyć do puszki ofiarę na hospicjum w Szczecinie.
2. Dzisiaj obchodzimy również 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pod hasłem: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”.
3. Do końca miesiąca pażdziernika nie zmienią się godziny sprawowania Mszy świętej w Niedziele. W dni powszednie Msza święta o godzinie 17.00.
4. W zeszłą Niedzielę w godzinach późno wieczornych zakończyła się pielrzymka do Medjugorie i Wiednia. Był to wspaniały czas modlitwy wspólnej i indywidualnej, jak również czas zwiedzania miejsc sakralnych i historycznych, poznawanie kultury oraz podziwianie piękna natury Chorwacji np. Plitwickie Jeziora.
5. W sobotę 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam na różaniec i Mszę świętą o godz. 17.00.
6. Komunikat Kurii Szczecińsko-Kamieńskiej: Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny Polski podczas inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w piątek 7.10., w Święto Matki Bożej Różańcowej o godz. 15.00. Przedstawiciele naszego dekanatu Ińsko gromadzą się w Parafii pw. św. Ojca Pio w Pniewie k/Gryfina, w miejscowości filialnej Krajnik. Osoby chętne wziąć udział w tej modlitwie proszę o zgłaszanie się do mnie do przyszłej niedzieli.
7. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia: We wtorek wspomn. św. Wincentego a Paulo prezb., w środę wspomn. św. Wacława m., w czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomn. św. Hieronima prezb, dK, w sobotę wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz, dK.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.