Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela zwykła – 30.X.2022r.

1. Dzisiaj kończymy Tydzień misyjny, w którym modliliśmy się w intencjach misyjych i za misjonarzy, którzy głoszą słowem i miłosiernym czynem Chrystusa. Ostatnia niedziela października to liturgiczne święto Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy dzisiaj Bożej Opatrzności za dar naszego kościoła parafialnego i za kościoły na filiach, za ludzi, którzy budowali te kościoły, którzy wspierali je modlitwą i ofiarą, a także za współczesnych wiernych, którzy troszczą się estetykę i ducha modlitwy w kościołach.
2. We wtorek 1 listopada, obchodzimy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu czcimy świętych znanych bo ogłoszonych przez Kościół i nie znanych, przez ich wstawiennictwo modlimy się do Boga o potrzebne łaski. Tradycyjnie odwiedzamy na cmentarzach groby naszych bliskich i modlimy się w ich intencjach, zapalamy znicze symbol wiekuistej światłości ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Pamiętajmy, że jest to uroczystość nakazana i należy uczestniczyć we Mszy św.

3. Msze św. w naszej Parafii: Linówko 8.30., Biała 9.45., Lutkowo 11.00. (na cmentarzu), Długie 12.30. po Mszy procesja na cmentarz.

4. W środę 2 listopada to liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tym dniu również powinniśmy się gromadzić przy grobach naszych bliskich i w kościołach na modlitwie wypominkowej. Msze św. i wypominki w naszej parafii: Starzyce 9.30., Lutkowo 11.00., Linówko 14.00., Biała 15.30.,
Długie 17.00.

5. W dniach od 1-8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W inne dni roku będzie to odpust częściowy. Odpust zyskujemy po spełnieniu następujących warunków: należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę, odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, skorzystać ze spowiedzi św. (można wcześniej) i być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię świętą i pomodlić się w intencji i intencjach Ojca Świętego Franciszka.
6. Nabożeństwa wypominkowe po Mszach św. w poszczególnych kościołach w ciągu tygodnia wg planu.
7. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca od g.11.30.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
9. Od jakiegoś czasu nachalnie wchodzi do naszej kultury pogański zwyczaj Halloween pod pozornie świetną zabawą forsuje się małymi kroczkami nienawiść do drugiego człowieka i odejście od wiary w Boga, „psikus albo cukierek”, nie dasz cukierka lub innego dobra to ci wyrządzę szkodę. Przebieranie dzieci za różnego rodzaju szkarady, demony uosabia kult szatana. Zwracam uwagę chrześcijańskim rodzicom, że jest to grzech, świadome wykroczenie przeciwko Bożemu Przykazaniu: Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.