Pielgrzymka 2022

Pielgrzymka do Medjugorie 11-18 września 2022r.

Dzień 1 Zbiórka przy Parafii o godz.21.00 pakowanie bagażu, przejazd do Wiednia.

Dzień 2: Przyjazd do Wiednia około godziny 9.00 całodniowe zwiedzanie stolicy Austrii z przewodnikiem miejskim. W programie zwiedzania m.in. : Opera, Parlement, Ratusz, Kościół Wotywny, Hofburg zimowa rezydencja Habsburgów, Dom Mozarta, Katedra Św. Szczepana, spacer malowniczymi uliczkami starego Wiednia. Barokowy kompleks Belvedere wraz z ogrodami. Kościół św. Karola Boromeusza. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Wiednia.

Dzień 3: Śniadanie, dalsze zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem miejskim. Po południu wyjazd w kierunku Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Po drodze zatrzymamy się by zwiedzić najsłynniejszy i największy Park Narodowy w Chorwacji- Plitwickie Jeziora. Kilkanaście jezior połączonych ze sobą wodospadami. Cud natury! Następnie przekroczenie granicy Chorwacko- Bośniackiej. Zakwaterowanie w hotelu w Medjugorie .

Dzień 5: Śniadanie, całodniowy pobyt w Medjugorie. Miejsce niezwykłe, przyciągające rocznie setki tysięcy wiernych. Zaskakująca się tu ilość młodych osób, ludzi nawracających się i dzielących się swoimi świadectwami. Odwiedzenie Kościoła św. Jakuba, zapoznanie się z historią tego miejsca i życiorysami osób widzących Matkę Boską. Możliwość wizyty w Cenacolo. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

Dzień 6: Wczesne wyjście dla chętnych na Drogę Krzyżową na Górę Krizevac. To wyjątkowe miejsce. Po drodze zatrzymamy się w miejscu, Objawienia Matki Boskiej zdaniem jednego z widzących. Droga krzyżowa z wejściem i zejściem na górę zajmuje około 4 h. Powolnym, spokojnym krokiem. Nie jest obowiązkowa, tylko dla tych którzy czują się na siłach by pokonać tę kamienistą drogę, jednak warto podjąć próbę i przeżyć tę wyjątkową Drogę Krzyżową samemu. Śniadanie, Po południu wycieczka do Mostaru. Jednego z najpiękniejszych miast w Bośni i Hercegowinie. Przepiękna orientalna architektura, wyjątkowa atmosfera mieszkańców, którzy potrafią w zgodzie żyć mimo różnic wyznaniowych. Tu w harmonii i zgodzie żyją chrześcijanie i arabowie. Wkroczymy do arabskiej części miasta przechodząc przez Stari Most- symbol miasta, następnie odwiedzimy rynek, gdzie można kupić lokalne przepiękne rękodzieło. Słynne lampy, naczynia z miedzi produkowane w Mostarze czy ręcznie robioną biżuterię. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

Dzień 7: Śniadanie, wczesny wyjazd w kierunku Polski. Przejeżdżając przez Chorwację zatrzymamy się na kilka godzin w mieście Cesarza Dioklecjana – Splicie. Perła architektury i kultury rzymskiej po tej części Adriatyku. Niezapomniane widoki, przepiękne zdjęcia , spacer wśród palm, ogromnego portu pasażerskiego i antycznych budowli. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia.

Dzień 8: Śniadanie, całodniowy przejazd tranzytowy do Polski. Planowana godzina powrotu około 23.00

Cena : 2000 + 85 euro

Cena zawiera ;

• Transport autokarem turystycznym klasy VIP

• 6 noclegów ( 1 w Austrii, 2 Zagrzeb i 3 Medjugorie) z wyżywieniem HB 2 x dziennie

• ( w Bośni bardzo bogate wyżywienie, typowa Bałkańska gościnność!)

• Ubezpieczenie

• Opiekę licencjonowanego pilota

• Obowiązkowe składki UFG i TFP

85 euro :

• Bilety wstępów (Plitwice i Wiedeń)

• Przewodnicy miejscy : Wiedeń 2 dni, Split, Plitwickie Jeziora, Medjugorie i Mostar.

• Taksy klimatyczne

• Opłaty drogowe i parkingowe

• System tourguide (słuchawki jednorazowe, baterie i wynajem sprzętu)

Telefon: 509458415 lub prf.anna1985@o2.pl