PIELGRZYMKA 2023

Pielgrzymka Parafialna Do Włoch

03.09-12.09.2023

Dzień 1, Niedziela, 03.09.2023

Zbiórka przy kościele parafialnym o godz. 21.00 przejazd nocny w kierunku Włoch.

Dzień 2, Poniedziałek, 04.09.2023

Przyjazd do Włoch w godzinach po południowych. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Wenecji Obiadokolacja i odpoczynek.

Dzień 3, Wtorek, 05.09.2023

Śniadanie, przejazd do Florencji następnie kolejką udamy się do centrum miasta. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Zwiedzanie perły architektury. Miasta artystów, baroku i złota! Florencja to muzeum pod gołym niebem.Tu, znajduje się ponad 50% wszystkich włoskich zabytków wpisanych na listę UNESCO. W programie zwiedzania m.in. Katedra Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo, Bazylikę Santa Croce, Piazza Della Signoria, dom Dantego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Florencji.

Dzień 4, Środa, 06.09.2023 Śniadanie, wizyta w mieście Św. Franciszka i Św. Klary. Msza Święta w klasztorze franciszkańskim, następnie zwiedzanie starożytnego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO z przewodnikiem miejskim. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka i Bazylice Św. Klary gdzie znajdują się groby świętych. Chwila czasu wolnego na zakup pamiątek. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 5, Czwartek, 07.09.2023

Śniadanie, przejazd do centrum Rzymu . W programie zwiedzania przez 2 dni m.in. : Plac i Bazylikę Św. Piotra, nawiedzimy Grób Św. Jana Pawła II, zwiedzimy największą i nasłynniejszą Bazylikę Świata w której wnętrzach znajdują się arcydzieła włoskich artystów – Michała Anioła, Rafaela Santi czy Gianlorenzo Berniniego. Następnie spacer przez  antyczne mosty, Zamek Anioła i Zatybrze. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Schody Święte. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, Piątek, 08.09.2023

Śniadanie w formie lunch boxa, wczesny wyjazd do Rzymu. Dzień rozpoczniemy mszą świętą w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie jeśli tylko będzie to możliwe, przy Grobie Św. Jana Pawła II. Po mszy kontynuacja zwiedzania Rzymu i Watykanu. kontynuacja zwiedzania :Rzym starożytny Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Piazza Navona, Pantheon. Czas wolny na kawę i lody przy słynnej Fontannie di Trevi. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, Sobota, 09.09.2023

Śniadanie, przejazd do Monte Casino, miejsca szczególnie ważnego dla nas Polaków, wizyta w klasztorze oraz na polskim cmentarzu. Zapalimy znicze ku pamięci. Następnie przejazd do San Giovani Rotondo, Msza Święta w kościele antycznym- ulubionym kościele Ojca Pio, wizyta przy Grobie świętego , wizyta w muzeum gdzie znajdują się pamiątki po Ojcu Pio, oryginalna cela, szaty, rekwizyty czy krufyfiks, miejsce w którym otrzymał dar stygmatów. Obiadokolacja i nocleg w SGR.

Dzień 8, Niedziela, 10.09.2023

Śniadanie, przejazd do Manopello. Niezwykłego miejsca, ukrytego, skromnego, z jedną z najważniejszych relikwii Kościoła Chrześcijańskiego – chustą z Manopello wykonaną z bisioru, przedstawiającego wizerunek Chrystusa Zmartwychwstałego. Jedyna taka okazja by spojrzeć Jezusowi twarzą w twarz. Msza Święta w Manopello lub Loreto. Loreto sanktuarium świętego Domku, zgodnie z wierzeniem dom Maryi z Nazaretu został przeniesiony tu przez Anioły. Ponad wszelką wątpliwość jest to oryginalny dom z okresu życia Maryi i z Ziemi Świętej. Jest to dom w którym Maryja spędziła pierwsze lata swojego życia. Niezwykłe miejsce, do którego rocznie przyjeżdżają miliony wiernych prosząc figurkę MB Loretańskiej o uzdrowienie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

Dzień 9, Poniedziałek, 11.09.2023

Śniadanie, przejazd do Wenecji –miasta na wodzie. Aby tam się dostać udamy się w rejs do centrum Wenecji. Miasta miłości, wybitnej architektury, bogatej historii i grobu Św. Marka. Msza Święta. Zwiedzanie centrum Wenecji w przewodnikiem miejskim oraz czas wolny. Pod wieczór przejazd do hotelu w okolicy obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10, Wtorek, 12.09.2023

Wczesne śniadaniem wyjazd w drogę powrotną do Polski. Planowana godzina powrotu około północy.

 

Cena : 3250 pln

Cena zawiera :

  • 8 noclegów w hotelach, pokoje 2 os min. 3* standard włoski, wyżywienie HB – śniadania wzmocnione i obiadokolacje (2 dania plus deser i woda)
  • Ubezpieczenie
  • Transport autokarem zgodnie z programem
  • Opiekę pilota
  • Obowiązkowe składki TFG i TFP

Cena nie zawiera: Biletów wstępów, opłat drogowych, parkingów, wjazdówek do miast tzw check – point  : Wenecja, 2 x Rzym , Florencja,SGR, Asyż, taks klimatycznych przewodników miejskich , komunikacji miejskiej w Rzymie i Florencji oraz tour guide’ów. 100 euro/ os płatne w autokarze

Zaliczka 1000zł do 28.02.2023.

nr konta: 52 9375 1041 5500 0433 2000 0010