Pielgrzymka na Ukrainę 20 – 26.09. 2020

P i e l g r z y m k a n a U k r a i n ę
Dzień 1, Niedziela 20.09.2020 Zbiórka przy kościele w Długiem g. 17.15.
o godz. 18.00 przejazd przez Polskę pod granicę Polsko-Ukraińską.
Dzień 2, Poniedziałek, 21.09.2020 Przekroczenie granicy Polsko – Ukraińskiej , przejazd do Lwowa. Rozpoczęcie zwiedzania Lwowa z przewodnikiem miejskim. Lwów to nie tylko dawna część Polski ale również jedno z piękniejszych miast Galicji. Można tutaj znaleźć niezliczone zabytki i jedyną w sobie charakterystyczną atmosferę. W czasie zwiedzania zapoznamy się z historią i architekturą związaną nie tylko ze Lwowem ale i całym krajem. Pieszy spacer w programie zwiedzania m.in. Katedra Św. Grzegorza, Wysoki Zamek z XIV wieku wzniesiony przez Polskiego Króla Kazimierza III Wielkiego, odwiedzimy też najstarszą nekropolię w kraju – cmentarz Łyczakowski, jest miejscem pochówku wielu zasłużonych Polaków. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg we Lwowie.
Dzień 3 , Wtorek, 22.09.2020 Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Lwowa, w programie m.in Rynek Starego Miasta, Katedrę Łacińską, Kaplicę Boimów, Kościół Dominikanów, Cerkiew Wołoską, Cerkiew św. Jura, Katedrę Ormiańską czy też pomnik A. Mickiewicza. Następnie odwiedzimy Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu- najbardziej znany budynek miasta. Czas wolny. Msza Św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4, Środa, 23.09.2020 Śniadanie, przejazd na południe Ukrainy i zapoznanie się z regionem/ obwodem zakarpackim. Odwiedzimy najsłynniejsze sanatorium w kraju specjalizujące się w leczeniu chorób krążenia, gdzie znajduje się słynny Zamek Schonborn w miejscowości Karpaty. Zamek ten został przebudowany przez Erwina von Schonborn na romantyczny pałacyk myśliwski. Posiada 12 wejść , 365 okien i 52 kominy symbolizujące rok kalendarzowy. Spacer po mieście, chwila czasu wolnego by następnie udać się do Beregowa, znajduje się piękny Kościół Wszystkich Świętych z XIV wieku, piękna starówka. Miasto znane jest dzięki leczniczym wodom termalnym , leczącym aż 86 chorób, podobne właściwości wód można znaleźć aż w Nowej Zelandii. (dla chętnych możliwość kąpieli, konieczny stój kąpielowy) Ponadto miasto znane jest z produkcji win, degustacja lokalnych win. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.
Dzień 5, Czwartek, 24.09.2020 Śniadanie, dalsze zwiedzanie Ukrainy. Przejazd do miejscowości Nyzhne Selysche gdzie spróbujemy najsmaczniejszych serów w całym kraju. Następnie przespacerujemy się brzegiem największego jeziora Karpat Ukraińskich, jeziora Synevyr, położonego w Parku Narodowym na wysokości 989 m.n.p.m. którego całkowita powierzchnia to ponad 5 ha. Odwiedzimy też Pylepets , gdzie znajdują się malownicze, nie zmienione przez przemysł tereny Parku Narodowego z przepięknymi wodospadami, których wysokość się 15stu metrów. Obiadokolacja i późny powrót do Lwowa.
Dzień 6, Piątek, 25.09.2020 Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie granicy, przejazd do Częstochowy. Zakwaterowanie w DP , kolacja i udział w wieczornych uroczystościach związanych ze zjazdem Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dzień 7, Sobota, 26.09.2020
Śniadanie, droga krzyżowa, czas wolny. Powrót do domu.

Cena : 1700 pln

Cena zawiera:
Transport autokarem
Opiekę pilota na całej trasie
6 noclegów z wyżywieniem HB ( Śniadania i obiadokolacje)
Degustacja serów i wina
Dodatkowo płatne bilety wstępów, opłaty graniczne, przewodnicy miejscy 100 pln w autokarze
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Wpłata ratalna: wpisowe 200zł (do 10 marca już zapisani, inni przy zapisie;
5 m-cy x 300zł lub 3 x 500zł lub 2 x 750zł

osobiście – ks. Daniel Gollon – Parafia Długie 9 kom. 509458415

lub na konto 52 9375 1041 5500 0433 2000 0010 z dopiskiem w tytule imię i nazwisko, ukraina

KONIECZNIE TRZEBA POSIADAĆ PASZPORT.

Wnioski o paszport można składać tylko osobiście w Biurze paszportowym w Szczecinie w Urzędzie Wojewódzkim ul. Wały Chrobrego 4 lub w Łobzie ul. Niepodległości 13,
poniedziałek, wtorek, piątek 9.00-15.00.
zabrać ze sobą: 2 kolorowe zdjęcia aktualne, dowód osobisty, paszport – jeżeli jest, dowód opłaty za paszport – 140zł dla osoby dorosłej, ulgi dla rencistów i emerytów.

Wpłata: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
NBP O/O Szczecin
66 1010 1599 0055 9722 3100 0000
z dopiskiem „opłata paszportowa dla …………………. ( dane osoby ubiegającej sie o wydanie paszportu)