PIELGRZYMKA PARAFIALNA

Parafia św. Anny w Długiem organizuje pielgrzymkę na Podkarpacie i do Częstochowy na Jasną Górę 21-25.09.2021

Dzień 1, Wtorek, 21.09.2021
Zbiórka przy Parafii wcześnie rano, około 4.00 przejazd przez Polskę do Dębowca, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Msza Święta. Po drodze zatrzymamy się w Krakowie Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Dalsza podróż na południe Polski. Zakwaterowanie w DP w Dębowcu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2,Środa, 22.09.2021
Śniadanie, przejazd do Kalwarii Pacławskiej – Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Męki Pańskiej. Następnie wycieczka do Przemyśla zwiedzanie największych atrakcji miasta z przewodnikiem miejskim m.in. panorama miasta, stare miasto, Archikatedra – Sanktuarium Matki Bożej Jackowej, krypty grobowe, Kościół Franciszkanów, Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Zbarskiej w Prałkowicach. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem jednego z najładniejszych zamków w okolicy w Zamku w Krasiczynie. Zwiedzanie wnętrz, krypt, XVII wiecznej kaplicy, Sali myśliwskiej oraz dziedzińca. Powrót na obiadokolację i noclegów Dębowcu.
Dzień 3, Czwartek, 23.09.2021
Śniadanie, wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych . Solina gdzie znajduje się największa zapora wodna. Rejs po jeziorze solińskim, podczas którego przewodnik opowie o historii tego wyjątkowego miejsca. Następnie wizyta w Komańczy gdzie znajduje się klasztor Sióstr Nazaretanek – miejsca internowania Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4, Piątek, 24.09.2021
Śniadanie, przejazd w kierunku Częstochowy. Po drodze odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Znajduje się tu Cudowny Obraz Matki Boskiej oraz relikwie św. Rafała Kalinowskiego. Zapoznane się z historią tego miejsca, czas wolny na indywidualną modlitwę. Po południu przejazd do Częstochowy. Zakwaterowanie w DP, obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w najsłynniejszym Polskim Sanktuarium na Jasnej Górze.
Dzień 5, sobota, 25.09.2021 Śniadanie, czas wolny do dyspozycji uczestników, zakończenie uroczystości Zjazdu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Drogą Krzyżową. Powrót do Parafii, planowana godzina powrotu w godzinach wieczornych.
Cena ; 950 pln / na konto: 52 9375 1041 5500 0433 2000 0010 / w tytule Pielgrzymka 2021/
Cena obejmuje
4 noclegi wraz z wyżywieniem 2 x dziennie ; 3 noclegi w pokojach 2,3 os w Dębowcu oraz 1 nocleg w DP w Częstochowie*(w Częstochowie możliwe zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych ze względu na ograniczoną liczbę miejsc podczas zjazdu ); Ubezpieczenie ; Opiekę pilota na całej trasie; Transport komfortowym autokarem zgodnie z programem; Dodatkowo płatne bilety wstępu około 60 pln/ os
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Zapraszam wszystkich chętnych parafian i spoza naszej parafii na pielgrzymkę w duchu dziękczynienia za 100tną rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za beatyfikację Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, zatrzymanie zakażeń COVID 19, za otrzymane łaski, na pielgrzymkę na Podkarpacie do różnych miejsc kultu Boga w Trójcy Jedynego i Najświętszej Maryi Panny. Zapisy – ks. Daniel Gollon, tel. 509458415 lub osobiście w parafii w Długiem. Zaliczka 290zł.