OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.03.2024 WIELKI POST – IV NIEDZIELA.

1. DROGA KRZYŻOWA W KOŚCIOŁACH FILIALNYCH W TYGODNIU PRZED MSZĄ ŚW. O GODZ. 16.00.
2. W ŚRODĘ O 16.00. NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY I MSZA ŚWIĘTA. PO MSZY ŚW. DROGA KRZYŻOWA W KOŚCIELE PARAFIALNYM.
3. W CZWARTEK – VII DZIEŃ NOWENNY ODNOWY WIARY.
4. W PIĄTEK ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH Z POSŁUGĄ SAKRAMENTALNĄ OD GODZ. 11.00.
5. W PIĄTEK SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĄTECZNA DLA PARAFIAN
LINÓWKO 16.00; BIAŁA 16.30; LUTKOWO 17.00; STARZYCE 17.30;
DŁUGIE 18.00.
6. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.
Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.
Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.
Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         ✠ Stanisław Gądecki
                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Arcybiskup Metropolita Poznański
                                                                                                                                                                                                                                                                               Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


OD SOBOTY ZAPRASZAM NA APEL JASNOGÓRSKI I NOWENNĘ W INTENCJI OJCZYZNY O GODZ. 21.00. DO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO. ZAPRASZAM WSZYSTKICH PARAFIAN DO WSPÓLNEJ MODLITWY ZA POLSKĘ I POLAKÓW.
7. JUBILATOM I SOLENIZANTOM NOWEGO TYGODDNIA ŻYCZĘ DOBREGO ZDROWIA, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA I OPIEKI MATKI BOŻEJ.
8. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY SKŁADANE NA POTRZEBY PARAFIALNE I NA SEMINARIUM DUCHOWNE.
9. SĄ DO NABYCIA ŚWIECE WIELKANOCNE I BARANKI: duża świeca 25zł, jajko 18zł, baranek z czekolady 6zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.