Eucharystia

EUCHARYSTIA
Najświętsza Eucharystia dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie. Ci, którzy przez chrzest zostali wyniesieni do godności królewskiego kapłaństwa, a przez bierzmowanie zostali głębiej upodobnieni do Chrystusa, za pośrednictwem Eucharystii uczestniczą razem z całą wspólnotą w ofierze Pana (KKK 1322).
Eucharystia jest źródłem i szczytem całego życia chrześcijańskiego. Jest szczytem działania, przez które Bóg uświęca świat, a jednocześnie jest szczytem kultu jaki ludzie oddają Bogu. Eucharystia jest Ofiarą Ciała i Krwi Pana Jezusa, którą On ustanowił, aby w niej na całe wieki, aż do swego powtórnego przyjścia utrwalić Ofiarę Krzyża i tak powierzyć Kościołowi pamiątkę swej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Jest Eucharystia znakiem jedności, więzią miłości, ucztą paschalną, podczas której przyjmujemy Chrystusa, duszę napełniamy łaską i otrzymujemy zadatek przyszłej chwały, pełne wtajemniczenie chrześcijańskie.

Rodzice są pierwszymi wychowawcami swoich dzieci i na nich spoczywa

w pierwszej kolejności przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentu.

Dzieci, które były ochrzczone poza tutejszą Parafią – rodzice dostarczają zaświadczenie o chrzcie dziecka z Parafii chrztu.

ROK KATECHETYCZNY 2022/2023.

WAŻNE! DZIECI PRZYSTĘPUJĄ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. W STROJACH LITURGICZNYCH (tj. białe alby)

Informacja 1. Proszę zakupić dzieciom różańce. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do komunii św. odbędzie się w Niedzielę 09.10.2022 o godz. 11.30. w kościele parafialnym. 

Informacja 2. W niedzielę 13.11. o 11.30. w Długiem poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszam dzieci i rodziców.

Informacja 3.  Rozpoczynamy w najbliższą Niedzielę 27.11. Nowy rok liturgiczny i okres w liturgii zwany Adwentem. To czas oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie odprawiana jest w dni powszednie uroczysta Msza św. ku czci Matki Bożej zwana RORATE. Bardzo proszę, aby dzieci uczestniczyły w roratach w kościołach miejsca zamieszkania lub w soboty o g. 16.00. w Długiem.  

Informacja 4. W Niedzielę 11.12. o 11.30. zapraszam dzieci z rodzicami do kościoła parafialnego na Mszę św. w czasie której poświęcę dzieciom medaliki z Matką Bożą. 

Informacja 5. W Niedzielę 5 lutego poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych w kościele miejsca zamieszkania.