PIELGRZYMKA 2024

PIELGRZYMKA

PO DOLNYM ŚLĄSKU I JASNA GÓRA

23-28.IX.2024

Dzień 1, poniedziałek 23.09.

Wyjazd ok godz. 6.00. z wyznaczonego miejsca. Odwiedzimy: Trzebnicę: Bazylika i Sanktuarium św. Jadwigi. Msza św. i zwiedzanie.

Świdnicę: Kościół Pokoju, drzewniany, barokowy z XVIIw. wpisany na listę UNESCO.

Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, wtorek 24.09.

Śniadanie (godzinę ustalimy), przejazd do Twierdzy Kłodzko, zwiedzanie tej imponującej fortecy. Spacer i czas wolny na kłodzkim rynku, do którego prowadzi most wyglądający jak most Karola w Pradze.

Udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej, Matki Bożej Strażniczki Wiary.

Msza św. i zwiedzanie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, środa 25.09.

Śniadanie. Przejazd do Wambierzyc – śląska Jerozolima, Bazylika – Sanktuarium Nawiedzenia NMP, ścieżki kalwaryjskie.

Kaplica Czaszek w Czermnej, Sanktuarium Milczenia i Zadumy nad życiem i śmiercią.

Duszniki Zdrój – pobyt w uzdrowisku, spacer po parku uzdrowiskowym, degustacja wód leczniczych, spacer ulicą Chopina, gdzie Fryderyk Chopin zagrał swój pierwszy koncert. Czas wolny w parku.

Wizyta w najsłynniejszym regionie Muzeum Papiernictwa. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, czwartek 26.09.

Śniadanie, przejazd do Krzeszowa – Europejskiej perły baroku. Pocysterski zespół klasztorny i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Wspólna Msza św., zwiedzanie z przewodnikiem obiektu, niesamowite przykłady polskiego baroku drewnianego. Czas wolny. Udamy się w Góry Stołowe – kamienny labirynt w „Błękitne skały”. Spokojna niewymagająca kondycji wyprawa górska (wymagane buty sportowe). Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, piątek 27.09.

Śniadanie, przejazd do Częstochowy. Na trasie miejscowość Gidle, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia chorych. Wspólna Msza św. Przejazd do Częstochowy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja i udział w corocznej pielgrzymce Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dzień 6, 28.09.

Śniadanie, udział w porannych uroczystościach pielgrzymkowych, przejazd do domu (godzinę wyjazdu ustalimy).

Cena: 1950 pln. + 150pln (bilety wstępu).

W cenie:

> 5 noclegów z wyżywieniem 2x dziennie, pokoje 2 osobowe z łazienkami

> transport autokarem

> opieka pilota – przewodnika

> ubezpieczenie

> zabrać dokumenty, legitymacje emeryta/rencisty

> wpłata na konto: 63 1140 2004 0000 3702 4979 7942;    tytuł: Imię i Nazwisko, Pielgrzymka 2024

> kontakt: ks. Daniel Gollon kom. 509 458 415