Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023 i Intencje mszalne.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023r.
III Niedziela Wielkiego Postu.

1. W minioną środę zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, bardzo serdecznie dziękuję Parafianom, którzy uczestniczyli w rekolekcyjnej modlitwie, dziękuję za złożone ofiary na zorganizowanie rekolekcji. Ubolewam, że wielu z naszych parafian nie znalazło wolnego czasu, aby tylko i wyłącznie dla swojego dobra duchowego, skorzystać z rekolekcji. Ich i nas wszystkich polecam w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.
2. W poniedziałek nie będzie Mszy św. W Starzycach i we wtorek w Linówku.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy przebłagalne, za profanowanie świętości i imienia Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie, która tak wiele zawdzięcza Wielkiemu Papieżowi z rodu Polaków. Na zakończenie adoracji zaśpiewamy Suplikację i Apel Jasnogórski. Do wspólnej modlitwy zapraszam i zachęcam mieszkańców Długiego i miejscowości tworzących naszą parafię. Niech nas nie zniechęca do wspólnotowej modlitwy deszcz, śnieg czy niska temperatura. Niech będzie to wspólne nasze parafialne wołanie do Boga w intencji naszej Ojczyzny, o zachowanie wiary w sercach dzieci i młodzieży, o miłość w małżeństwach i rodzinach, o właściwe relacje społeczne wg zasad katolickiej nauki społecznej, o przemianę ludzkich serc, o zwrócenie się ludzkich serc ku Bogu, o panowanie Bożego Ładu na Polskiej Ziemi i w całym dzisiejszym świecie.
4. Od dzisiejszej Niedzieli po błogosławieństwie na koniec Mszy św. zamiast pieśni na zakończenie, będziemy odmawiać modlitwę zleconą kościołowi do św. Michała Archanioła i śpiewać Suplikację.
5. Droga Krzyżowa w czwartek w Lutkowie, w piątek w Białej i w Długiem. W Starzycach i Linówku proszę pomodlić się indywidualnie.
6. W sobotę Msza św. Niedzielna w Starzycach o g.16.00.
7. Przyszła Niedziela 19.03. to III Niedziela miesiąca, zgodnie z ustaleniem rady duszpasterskiej w Długiem, po Mszy św. będzie można składać dobrowolne ofiary na remonty i upiększanie naszej świątyni i terenu wokół kościoła. Ofiary i ofiarodawców będzie przyjmować w zakrystii Pani Sołtys. Można również wpłacać ofiary na konto parafii.
8. Od przyszłej niedzieli do środy będę nie obecny, z powodu wyjazdu do Parafii w Radowie Małym na rekolekcje. W niedzielę zastąpi mnie ks. Grzegorz Kalamarz, Proboszcz Parafii w Radowie Małym. W razie ważnych spraw proszę do mnie dzwonić na komórkę.
9. Można nabywać świece wielkanocne i baranki: świeca jajko 18zł, świeca duża 25zł i baranek z białej czekolady 6zł.
10. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Bolesnej.
11. Do przyszłej Niedzieli można przynosić na plebanię dary dla ludności w Ukrainie. Chodzi o artykuły spożywcze z długim terminem ważności, atr. Chemiczne: proszki, płyny do prania, art. Higieny osobistej dla dorosłych i dzieci, nie zniszczone koce i śpiwory. Dary te zostaną przewiezione transportem z parafii w Chociwlu do konkretnych parafii w Ukrainie.
12. I jeszcze jedna zbiórka, tym razem na pomoc w ratowaniu życia i zdrowia chorego na raka dwuletniego Krzysia z Ińska. Do środy włącznie można składać w korytarzu przed kaplicą nie zniszczone wyprane ubrania, koce, pościel, firany. Zebrane dary zostaną przekazane do OSP Ińsko.
13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii.

I N T E N C J E M S Z A L N E

NIEDZIELA 12.03.
LUTKOWO, 8.30. + Janina, Bronisława, Ryszard Kajdan.
BIAŁA, 10.00. + Janina, Jan Masłowscy, Franciszek Ślusarczyk.
DŁUGIE, 11.30. ++ Dzieciuch i Kurpiel
LINÓWKO, 13.00. + Janusz Perlach, Janina, Franciszek Jasnos.
STARZYCE, 14.30. + Jerzy Dragon.


ŚRODA 15.03.
DŁUGIE, 17.00. + Władysława Lisek (m-c po pogrzebie)


Czwartek 16.03.
LUTKOWO, 16.00. + Stefania, Edward, Janusz Chmiel


PIĄTEK 17.03.
BIAŁA, 16.00. + Mikołaj (11r. śm), Zofia, Zbigniew.
DŁUGIE, 17.30. Droga Krzyżowa.


SOBOTA 18.03.
STARZYCE, 16.00. (z niedzieli) + Marianna, Bolesław Zmelonek


NIEDZIELA 19.03.
LUTKOWO, 8.30.
BIAŁA, 10.00. + Irena, Karol.
DŁUGIE, 11.30. ++ rodzice Józef, Aniela
LINÓWKO, 13.00. + Józef Pluta.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.