OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.02.2024 WIELKI POST II NIEDZIELA.

1. W minioną środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, składam serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy skorzystali z czasu łaski i uczestniczyli w rekolekcjach. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na cele rekolekcyjne.
2. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w tygodniu przed Mszą św. w kościołach filialnych, w kościele parafialnym w piątek o 17.30.
3. Gorzkie Żale proszę odprawiać w Niedzielę przed lub po Mszy św.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji naszej Ojczyzny zakończona modlitwą św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski „Za Ojczyznę”. Po Nowennie Msza św.
5. W piątek 1 marca o 17.30. zapraszam na Drogę Krzyżową i spotkanie rodziców dzieci, które przygotowujemy do przyjęcia I Komunii św.
6. W przyszłą Niedzielę uczcimy św. Kazimierza Królewicza Patrona Kaplicy i Wiernych ze Starzyc. Msza św. odpustowa o g. 15.00.
7. Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną będą w piątek 15 marca, proszę złaszać osoby chore i starsze jeszcze nie zapisane a chcące przyjąć sakramenty: Chorych, Spowiedzi i Eucharystii.
8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, dziękuję za ofiary składane na AWSD i na różnego rodzaju remonty naszych kościołów.
10. W sobotę 24 lutego dowiedzieliśmy się z dokumentu Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację z urzędu Abp Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego i mianował tymczasowego administratora ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego Ordynariusza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Boże Wszechmogący i Miłosierny, dziękujemy za 15 lat posługi ks.Abpa Andrzeja Dzięgi, który nauczał, uświęcał i zarządzał Wspólnotą, Kościołem Szczecińsko-Kamieńskim. Dziękujemy za wszystkie łaski jakie spłynęły na nas przez apostolską posługę Abp Andrzeja. Wspieraj Boże Jego zdrowie, aby dalej służył Kościołowi na naszej zachodniopomorskiej ziemi.