OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.02.2023r. I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

1. W miniony piątek obchodziliśmy rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, myślimy i pamiętamy o naszych bliźnich, którzy tam giną za wolność swojej Ojczyzny, ale i o żywych, którzy walczą i potrzebują pomocy nie tylko militarnej, ale i humanitarnej. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki Caritas na pomoc walczącym żołnierzom i ludności cywilnej. Oprócz tego powstała inicjatywa w naszym dekanacie, aby również przekazać pomoc materialną do konkretnej parafii w Ukrainie. Do IV Niedzieli Wielkiego Postu tj. do 19.III.br. Można przynosić dobrze zapakowane artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności, koce, śpiwory, środki czystości i artykuły higieny osobistej dla dorosłych i dzieci. Proszę nie przynosić ubrań i obuwia. W tą akcję pomocową włączyło się 5 parafii naszego dekanatu, oraz Marianowo i Dobrzany.

2. Nabożeństwo Gorzkie Żale odprawiamy w Niedzielę przed lub po Mszy św. Droga Krzyżowa jest oprawiana na filiach w dzień sprawowania Mszy św. W kościele parafialnym w piątek o 17.30.

3. W najbliższy piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.

4. W sobotę przypada liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, patrona społeczności i Kaplicy w Starzycach. Msza św. Odpustowa o godz. 17.00.

5. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Pomorski ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów z Międzywodzia. Podczas rekolekcji będą zbierane ofiary na tacę i przeznaczone na organizacje rekolekcji. Plan rekolekcji jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach.

6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W zeszłą Niedzielę złożono do puszki Caritas 500zł na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii.

8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalne małżeństwo w najbliższym czasie chcą zawrzeć:
Wojciech Płoński, kawaler, zam. Lutkowo.
Ewelina Kisiel, panna, zam. Lutkowo. (3)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.