ADWENT – 4 Niedziela 22.12.2019r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Adwent roku 2019 dobiega końca. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Kiedy wzejdzie na niebie pierwsza gwiada w naszych domach zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. W tym szczególnym czasie chciejmy pamiętać o religijnej oprawie naszego rodzinnego spotkania. Wszak jesteśmy chrześcijanami, ludźmi wiary. Zatem pamiętajmy o modlitwie za rodzinę, o przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, o łamaniu się opłatkiem i składaniu sobie życzeń płynących z głębi serca. Przywołajmy również na myśl ludzi samotnych, biednych, potrzebujących, pogubionych w życiu. Tradycyjnie wieczerza wigilijna składa się z potraw postnych, nie używajmy również alkoholu.

2. W poniedziałek 23.12. Msza św. roratnia w Starzycach o godz. 10.00.

3. W poniedziałek można skorzystać ze spowiedzi św. w Kościele w Chociwlu od godz. 18.00. Będą spowiadać wszyscy księża z dekanatu Ińsko.

4. We wtorek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia – Msze św. pasterskie będą odprawiane wg następującego planu: Lutkowo i Linówko o g. 21.00; Biała i Starzyce o g. 22.30; Długie o 24.00.

5. W środę 25.12. Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione wg następującego planu: Lutkowo i Linówko o g. 9.00; Biała i Starzyce o g. 10.15; Długie o g. 11.30. Plan Mszy św. będzie wywieszony w gablocie.

6. W czwartek 26.12. święto św. Szczepana pierwszego męczennika to drugi dzień świąt. Msze św. będą odprawione wg. stałego porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na WTUS i KUL.

7. W piątek 27.12. święto św. Jana Ap i Ew. Tradycyjnie w czasie Mszy św. poświęcamy i kosztujemy wino.

8. W sobotę 28.12. święto św. Młodzianków, Msza św. w Lutkowie o godz. 16.00.

9. W Niedzielę 29.12. święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. małżonkowie odnowią przyżeczenia małżeńskie.

10. Jubilatom i solenizantom świątecznego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i opieki NMP.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii.

Życzę wszystkim Parafianom i przybywającym do naszej parafii gościom dobrego przygotowania i przeżycia świąt Bożego Narodzenia we wspólnocie z nami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.