Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024, Niedziela Bożego Miłosierdzia.

1. Dzisiaj druga Niedziela po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, czcimy Boże Miłosierdzie i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „… każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5,1). Jest to patronalne święto charytatywnej, duszpasterskiej instytucji Caritas. Naszą serdeczną modlitwą dziękujmy pracownikom i wolontariuszom Caritas za codzienną pomoc niesioną potrzebującym. W przyszłą Niedzielę złożymy dobrowolne ofiary na cele charytatywne Caritas.
2. Jutro w poniedziałek, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną w tym roku z 25 marca z racji na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. o g. 17.00 w Starzycach.
3. W środę o g. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w kościele parafialnym.
4. Codziennie odmawiamy o 15.00. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele parafialnym.
5. W najbliższą sobotę spotkanie dla dzieci komunijnych od godz. 11.00 do 12.00. w kaplicy na plebanii.
6. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy XVI Tydzień Biblijny i VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. W tym roku będziemy czytać i rozważać Księgę Dziejów Apostolskich. Zapraszam na wieczorne modlitewne czytanie Pisma św. o godz. 18.00. do kościoła parafialnego.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.
Długie, 07.04.2024

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.