Ogłoszenia duszpasterskie 03.01. 2021r. II Niedziela po Bożym Narodzeniu.

1. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (w tradycji Trzech Króli), Msze św. będą odprawiane wg stałego planu niedzielnego. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Bardzo proszę w tym roku przynieść ze sobą małe buteleczki lub słoiki z wodą i wsypać do nich szczyptę soli. Woda będzie również pobłogosławiona w dużym naczyniu i umieszczona przed ołtarzem.

2. W tym roku kolędy nie będzie. W ramach kolędy będziemy spotykać się w kościołach naszej parafii na Mszy św. i nabożeństwie kolędowym przy żłóbku. Plan tych spotkań podam w uroczystość Trzech Króli.

3. W przyszłą Niedzielę 10 stycznia święto Chrztu Pana Jezusa – jest to zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. W Polsce tradycyjnie w czasie Mszy św. śpiewamy kolędy do 2 lutego.

4. Jubilatom i solenizantom życzę zdrowia i Bożej opieki.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

W Niedzielę 17.01. będziemy gościć w naszej parafii autora książek religijnych dla dzieci, który tworzy świetne biblijne rymowanki i nie tylko. Pisze pod pseudonimem RomcioTomcio. Bardzo proszę, aby rodzice i dzieci przyszli na Mszę św. do swojego kościoła i umożliwili dzieciom spotkanie z autorerm. Proszę pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu 1,5 m.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.