OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2023 I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok liturgiczny 2023/2024 pod hasłem:
” Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Pierwszym okresem roku liturgicznego jest Adwent – czas oczekiwania na Pana w podwójnym charakterze: oczekiwanie na Boże Narodzenie i oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasu. Niech to będzie czas naszego wspólnotowego uczestnictwa w Kościele i życia Kościołem.
2. W Adwencie w dni powszednie zachęcam do uczestnictwa w Roratach. Jest to Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie. Na Roraty zapraszam dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku do kościołów naszej parafii wg planu.
3. W piątek 8 grudnia obchodzimy liturgiczną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie objawienia w Montichiari we Włoszech w 1947 roku Matka Boża powiedziała:

” Życzę sobie, aby każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów stanął się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Zapraszam na modlitwę południową od 12.00 – 13.00. do kaplicy na plebani w najbliższy piątek.
4. W sobotę 9.12. zapraszam na katechezę parafialną dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. do kaplicy na plebanii o godz. 11.00.
5. Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do św. Jana Pawła II odmawiamy codziennie o 15.00. w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam do modlitwy.
6. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia.
7. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafialne.
8. W okresie adwentowym, można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świecie Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Cena świec: małe 9zł, duże 25zł, kula 22zł. Zebrane pieniądze pomogą wspomóc roczną egzystencję najbiedniejszych dzieci i młodzieży.