OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.06.2023R. PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

1. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy codziennie w kościele parafialnym o g. 15.00.

2. Nabożeństwo ku czci NSPJ w kościołach naszej parafii po Mszy świętej.

3. W środę w kościele parafialnym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. O g. 17.00.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesje Eucharystyczne w Lutkowie, Białej i Linówku wokół kościoła.
W Starzycach: I ołtarz przy posesji nr 13, II ołtarz przy bloku nr 23, III ołtarz przy bloku nr 22, IV ołtarz na placu przy świetlicy wiejskiej.
W Długiem: I ołtarz przy byłej szkole, II ołtarz przy świetlicy wiejskiej, III ołtarz przy Krzyżu przydrożnym, IV ołtarz na cmentarzu przy Lapidarium.
– proszę przygotować okolicznościowe ołtarze,
– dziewczynki niech sypią kwiaty przed Najświętszym Sakramentem,
– tradycyjnie proszę nieść sztandary kościelne, różaniec, figury Matki Bożej i świętych
– zabrać ze sobą śpiewniki z pieśniami eucharystycznymi, aby aktywnie uczestniczyć w uroczystości.

5. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała od piątku do czwartku po Mszy św. w miejscowościach naszej parafii.

6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

8. 16 czerwca (piątek) zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych do kina w Ińsku na godz. 19.20. na nowy film pt. Niebo nie może czekać – to historia życia młodego Carlo Acutisa, który został błogosławionym kościoła. Cena biletów: dla dzieci 20zł, dla dorosłych 24zł. Zapisy i wpłata pieniędzy po Mszy św. Na razie zapisanych jest 28 osób. Dojazd do Ińska we własnym zakresie.