Ogłoszenia duszpasterskie 04.10. 2020r. XXVII Niedziela zwykła.

1. W miesiącu październiku pamiętajmy o modlitwie różańcowej indywidualnej, w gronie rodziny i w kościele.
2. W tym tygodniu nabożeństwo różańcowe w Czwartek w Lutkowie o godz. 16.00. i w sobotę w Długiem o godz. 17.00.
3. W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. i różańca w kościele parafialnym i na filiach.
4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek św. siostrę Faustynę Kowalską Apostołkę Bożego Miłosierdzia, w środę NMP Różańcową.
5. W środę 7.10. – „Różaniec do granic”, akcja modlitewna parafii nad granicznych w intencji naszej Ojczyzny. Parafie nie należące do pasa nadgranicznego mają wyznaczoną miejscowość w której mogą się zgromadzić na modlitwie. Dla parafii naszego dekanatu takim miejscem jest miejscowość Pniewo k/ Gryfina. Zaproszeni są wszyscy do wspólnej modlitwy, która rozpocznie się o godz. 15.00. Tych, którzy pozostaną w domach zachęcam do modlitwy indywidualnej o godz. 15.00.
6. W tym roku przypada druga rocznica koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski – obraz ten znajduje się w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczystość odbędzie się w sobotę 10. X. O godz. 11.00. w czasie liturgii, której przewodniczył będzie ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski, zostanie ofiarowane Matce Bożej złote berło. Do wspólnej modlitwy jesteśmy wszyscy zaproszeni.
7. W przyszłą Niedzielę 11.X. Będziemy obchodzili XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. To 20 lat budowania żywego pomnika św. Jana Pawła II, jakim są niezamożni,zdolni, ambitni, pochodzący z wiosek i niewielkich miast stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na ten cel. Za wsparcie i dobroć serca serdecznie dziękuję.
8. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. w kościele parafialnym poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych z całej naszej parafii.
9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Zapowiedzi przedślubne (1):
Arkadiusz Łonyszyn, kawaler, zam. Długie
Karolina, Anna Dorsz, panna, zam. Włocławek.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.