Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020r. II Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Msza św. kończy się posłaniem misyjnym. Posileni słowem i Ciałem Pańskim idziemy do naszych rodzin, wspólnot, aby być uczniami – misjonarzami. Jesteśmy odpowiedzialni za to, aby Ewangelia docierała aż na peryferie świata; wszędzie tam, gdzie żyją ludzie, którzy potrzebują zbawienia. Część ofiar z dzisiejszej tacy będzie przeznaczonych na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, wspierające 1903 polskich misjonarek i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.

2. Nabożeństwo Gorzkie Żale odprawiane jest w Niedzielę przed lub po Mszy św.

3. Nabożeństwo Droga Krzyżowa odprawiane jest w kościołach filialnych w tygodniu przed Mszą św. W kościele parafialnym w piątek o 17.00 dla dzieci komunijnych i o 18.00. dla dorosłych.

4. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę dużo zdrowia i opieki Bożej.

5. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii i Seminarium Duchowne w Szczecinie.

6. Z okazji dzisiejszego święta Kobiet, wszystkim Paniom życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów oraz zrozumienia i szacunku od męskiej części społeczeństwa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.