OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.10.2023 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. Dzisiaj w kościele w Linówku Suma odpustowa ku czci NMP Różańcowej o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o 11.15. w kościele parafialnym poświęcę różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
3. Codziennie odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do św. Jana Pawła II o godz. 15.00. Przygotowujemy się w ten sposób do uroczystego wprowadzenia relikwi świętego Papieża do naszej Parafii w dniu 22.10.
4. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w Niedzielę przed Mszą św. indywidualnie, a w dni powszednie przed Mszą św. w poszczególnych miejscowościach naszej parafii wg planu.
5. Niedziela 15.10. to dzień wyborów parlamentarnych i referendum w bardzo ważnych sprawach dotyczących naszej Ojczyzny i Społeczeństwa Polskiego. Pamiętajmy, że udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika. Jest to dowód naszego podstawowego zaangażowania się na rzecz dobra wspólnego, czyli dobra wszystkich i każdego. Dobro wspólne stanowi sumę wartości, dzięki którym człowiek, rodzina i społeczność mogą pełniej i łatwiej osiągnąć własną doskonałość. Realizacja tak rozumianego dobra wspólnego może być zapewniona jedynie wtedy, gdy polityka oparta jest o poprawną, chrzścijańską koncepcję osoby ludzkiej. Obowiązek wyborczy wymaga zatem odpowiedzialnych decyzji w oparciu o zasady ładu moralnego.
6. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. Pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Chcemy wrócić do orędzia, które zapisał św. Papież na kartach encykliki Evangelium vitae. Tradycyjnie po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na stpendia dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin i regionów naszego kraju.
7. Miesięczne dobrowolne ofiary na remont i upiększanie kościoła parafialnego, można składać w tym lub przyszłym tygodniu do Pani Sołtys, wpłacić na konto parafiane lub złożyć w zakrystii. Za życzliwość i dar serca bardzo dziękuję.
8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
9. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.