OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.06.2023R. X NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. Dzisiaj przypada 36 rocznica apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie. Wypowiedział wtedy znamienne słowa o rodzinie: Modlimy się gorąco by nie brakowało nikomu dobrej woli, inicjatywy, realizacji, by rodzina była silna Bogiem, by kraj był silny rodziną – zdrową fizycznie i moralnie. Podstawą trwałości rodziny jest pogłębiana i odnawiana w kościele w jego programie, w jego sakramentach świadomość znaczenia chrześcijańskiego małżeństwa. Świadomość, której owocem jest trwanie mimo wszystko, aż do śmierci. Rodzina Bogiem silna to jest zarazem rodzina jako siła człowieka.
2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła: Starzyce – poniedziałek g. 17.00; Linówko – wtorek g. 17.00; Długie – środa g. 17.00; Lutkowo – czwartek g. 17.00.
3. W najbliższy piątek 16 czerwca przypada Uroczystość NSPJ, jest to również trzeci piątek miesiąca, a więc Parafialny Dzień Modlitwy do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja do Mszy św. O g. 17.00. W czasie adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi św. W kościele parafialnym. Proszę zapisać do zeszytu intencje na piątkową Msze św. Zeszyt wyłożony jest na stoliku.
4. W piątek 16 czerwca jedziemy do kina morena w Ińsku na projekcję filmu pt. Niebo nie może czekać. Historia Carlo Akutisa. Na godz. 19.20. Osoby zapisane proszę o wpłatę pieniędzy na bilety: dla dzieci 20zł, dla dorosłych 24zł. Są jeszcze wolne miejsca można się zapisać. Dojazd do kina indywidualny.
5. W sobotę 17 czerwca wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam na modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski o godz. 20.15. do kościoła parafialnego.
6. W przyszłą niedzielę składamy dobrowolne ofiary do puszki Caritas jako pomoc w organizacji letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin wielodzietnych, biednych i zagrożonych patologią. Jest to również dzień składania dobrowolnych ofiar na remont i upiększanie naszej świątyni.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.


Koronka do Bożego Miłosierdzia – codziennie o godz. 15.00. w kościele parafialnym.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.