OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.08.2023 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj wspominamy czwarte objawienie Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. W czasie każdego objawienia zwraca uwagę i prosi, aby ludzie nie obrazali Boga, aby się nawrócili i pokutowali za swoje grzechy i całego świata, aby modlili się zwłaszcza na różańcu.

2. We wtorek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i Dzień Wojcka Polskiego. Msze św. będą sprawowane jak w Niedziele wakacyjne. Dotarły do nas wiadomości o katakliźmie jaki nawiedził Słowenię. Przewodniczący KEP apeluje o dzień solidarności z narodem słoweńskim w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Nasz Pasterz Abp. Andrzej Dzięga prosi w tym dniu Kapłanów i wszystkich wiernych Archidiecezji o modlitewną solidarność, oraz o złożenie dobrowolnych ofiar do puszek Caritas, jako pomoc dla poszkodowanych ludzi w Słowenii.

3. Najbliższy piątek to Parafialny Dzień Modlitwy o Boże Miłosierdzie dla naszej Ojczyzy i całego świata. O godz. 15.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja indywidualna do 17.30. następnie wspólny różaniec i Msza św. w poleconych intencjach m in. Za dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

4. W najbliższą Niedzielę, 3-cią w miesiącu składamy dobrowolne ofiary na remont i upiększanie naszej parafialnej świątyni. Za złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękuję.

5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

7. Przypominam, że Msza św. Dziękczyninia za tegoroczne plony zostanie odprawiona w sobotę 26 sierpnia w uroczystość NMP Częstochowskiej o godz. 17.00. Będzie to dziękczynienie całej naszej Parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.