OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.04.2018 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA.

1. Dzisiaj trzcia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Od dzisiaj do soboty będziemy przeżywać tydzień biblijny. Zachęcam i proszę o osobistą lekturę Pisma Świętego, która pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swego ludu w Starym i Nowym Testamencie. Tworzymy w naszej parafii Krąg biblijny zachęcam do takiego spotkania z Biblią chętnych parafian. Niech ten Biblijny tydzień będzie dla nas inspiracją do zainteresowania się biblią.
2. Dzisiaj o godz. 15.00. wyruszy z Jasnych Błoni spod pomnika św. Jana Pawła II „Marsz dla Życia” pod hasłem: Piękni od poczęcia. Manifestacja w obronie życia przejdzie do Bazyliki Archikadedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.
3. We wtorek o godz. 18.30. zapraszam na Nabożeństwo Biblijne. Po nabożeństwie spotkanie z Radą Duszpasterską na plebanii.
4. W środę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nowennie Msza święta.
5. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na remont plebanii i utrzymanie.
W zeszłym miesiącu zebraliśmy 1020zł. Bóg zapłać za ofiarność i życzliwość.
6. Serdecznie dziękuję za rozebranie dekoracji i posprzątanie kościoła. Dziękuję za wysprzątanie pomieszczenia na wazony i sprzęt do sprzątania. Dziękuję również za posadzenie kwiatów wokół krzyża misyjnego i wysprzątanie terenu wokół krzyża.
7. W najbliższych miesiącach musimy dokonać małego remontu w naszym kościele. Trzeba sprawdzić stan dachu nad prezbiterium i nad zakrystią oraz pomalować prezbiterium i zakrystię. Już dzisiaj zwracam się o pomoc finansową ale także o pomoc fachową. Szczegóły podam po spotkaniu z radą duszpasterską. W przyszłości podejmiemy się odrestaurowania prezbiterium zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.
8. Od piątku 20.04. do poniedziałku 23.04. nie będzie mnie w parafii. Nagłe sprawy można zgłaszać do ks. Dziekana w Ińsku. W przyszłą Niedzielę Msze św. w naszej parafii będzie odprawiał ks. dr Wojciech Zimny Ojciec duchowny w Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.