Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 XXXIII Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: Wyciągnij rękę do ubogiego. Ojciec Święty Franciszek napisał w orędziu na ten dzień, że ” Ten gest zaświadcza raczej o tym, iż przygotowujemy się do rozpoznania ubogiego i do wsparcia go wtedy, gdy zacznie potrzebować pomocy. Nie improwizuje się narzędzi miłosierdzia. Konieczny jest codzienny trening, który rozpoczyna się od świadomości tego, jak bardzo my sami, jako pierwsi, potrzebujemy wyciągniętej ręki w naszą stronę”. Wykorzystajmy ten dzień, by stał się czasem wyciągania ręki do potrzebujących, czasem refleksji i treningu do codziennego świadectwa miłosierdzia w Kościele. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz działań Caritas – przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie ludzi samotnych.
2. W miesiącu listopadzie wspominamy i modlimy się za naszych zmarłych poleconych w wypominkach. W tym tygodniu modlitwa za naszych zmarłych: w poniedziałek w Starzycach g. 16.00., we wtorek w Linówku g. 16.00., w środę w Długiem g. 16.00., w czwartek w Lutkowie g. 15.00. w piątek w Białej g. 16.00.
3. Od piątku 13.11. do soboty 21.11., trwa w naszej Parafii Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie.
4. W Niedzielę 22.11. będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W kosciele w Lutkowie – Msza św. odpustowa ku czci Patrona o godz. 14.30. W czasie Mszy św. ponowimy Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla. Będziemy modlić się o ustanie epidemii koronawirusa. Wszystkich Parafian i gości zapraszam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy. Równocześnie przypomnam o przestrzeganiu zasad sanitarnych.
5. W ramach przygotowania do odpustu zapraszam parafian, szczególnie z Lutkowa do wspólnej modlitwy w czwartek, piątek i sobotę o godz. 15.00. do kościoła w Lutkowie. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
6. W sobotę o godz. 16.30. Msza św. niedzielna w Długiem.
7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składam najlepsze życzenia Bożej opieki i wstawiennictw NMP.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i ofiary wypominkowe oraz wszelkie przejawy życzliwości i dobroci serca.
9. Proszę o przestrzegania wymogów sanitarnych w kościele i na zewnątrz dla bezpieczeństwa osobistego i naszych bliźnich.

Wszystkim Parafianom życzę zdrowia, Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.