Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021 Wniebowstąpienie Pańskie

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, to nijako spotkanie nieba z ziemią w liturgii kościoła. Człowiek ofiarowuje się Bogu – Bóg człowiekowi. Bóg Ojciec przekazuje błogosławieństwo – człowiek odpowiada aktem wiary, uwielbienia, dziękczynienia i przebłagania. Liturgia jest obrazem życia: w Bogu jest źródło i cel. Mamy patrzeć w niebo nie zapominając o ziemi.

1. Dzisiaj czworo dzieci z Długiego przystąpi do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Życzę dzieciom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Przez całe życie starajcie się, aby Pan Jezus był dla was najważniejszym gościem. Przyjmujcie Go jak najczęściej do swego serca.

2. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie dzieci do tej uroczystości, dziękuję za przygotowanie kościoła w Długiem do świętowania Niedzieli oraz kościoła w Białej do przeżywania uroczystości I Komunii świętej. Bardzo dziękuję za prezent do kościoła parafialnego w postaci pięknego mosiężnego świecznika pod świecę paschalną. Ale także przepraszam za wynikłą niedogodność z powodu remontu kościoła parafialnego. Za wszystko Bóg zapłać.

3. W ramach Białego tygodnia dzieci będą przychodziły w swoich strojach w następne 4 niedziele tj. do 20 czerwca.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 17.00. w kaplicy na plebanii – wejście od wjazdu na posesję. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych po Mszy św. w tygodniu.
6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na dni powszednie.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Kacper Kruczyński, kawaler, zam. Długie
Aleksandra Florkowska, panna, zam. Dąbrowa (3).

10. Kolejny tydzień remontu w naszym kościele za nami, w minioną środę odbyły się konsultacje z diecezjalnym konserwatorem zabytków, który nakreślił wykonawcy remontu jakie prace należy jeszcze wykonać w obrębie prezbiterium. W miniony piątek, zostało zabrane tabernakulum do renowacji do zakładu brązowniczego w Poznaniu.
11. W przyszłą Niedzielę I Komunia św. dzieci ze Starzyc o godz. 11.00.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.