OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.03.2024 WIELKI POST – V NIEDZIELA

1. Droga Krzyżowa w kościołach filialnych w tygodniu przed Mszą św.
2. Wczoraj w sobotę rozpoczęliśmy Nowennę za Ojczyznę i o zgodę narodową. Zapraszam wszystkich parafian na wspólną modlitwę codziennie do Niedzieli 24.03. o godz. 21.00. w kościele parafialnym.
3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 16.00.
5. W piątek Droga Krzyżowa wokół cmentarza i Kościoła w Długiem o godz. 17.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy i proszę o przygotowanie stacji Drogi Krzyżowej. Zapraszam chętnych do czytania rozważań stacyjnych.
6. W sobotę 23.03. Pierwsza spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. o godz. 15.00. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami.
7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Przed Mszą św. gromadzimy się przed kościołem przy krzyżu misyjnym na poświęcenie palm.
8. Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana w kościołach w Białej, Lutkowie i Długiem godziny podam za tydzień.
9. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne. W minionym tygodniu otrzymałem decyzję z Urzędu Skarbowego o wysokości podatku od przychodów osób duchownych za 2024r, podatek wynosi 2784zł tj. kwartalnie 696zł.