OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.09.2023r. XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. Dzisiaj w kościele w Białej uroczystość odpustowa ku czci NMP Matki Bolesnej o godz. 14.00. serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy mieszkańców/delegacje z Lutkowa, Starzyc, Linówka i Długiego.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do św. Jana Pawła II w dni powszednie o godz. 15.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Będzie to nasze przygotowanie do wprowadzenia relikwi św. Jana Pawła II do naszej Parafii, które nastąpi 22 października br.

3. Msze święte do 8 października będą odprawiane w niedzielę wg planu wakacyjnego.

4. W poniedziałek liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Msza św. w Starzycach o godz. 16.30.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w kościele parafialnym o godz. 17.00. Po Mszy św. Spotkanie dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci z klasy 3 przygotowały się i przystąpiły do Pierwszej Komunii św. Zapraszam tylko rodziców lub opiekunów.

6. W czwartek liturgiczne święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. O godz. 18.00. zapraszam do kościoła parafialnego rodziców młodzieży z klasy VII i VIII, którzy chcą, aby ich dzieci przygotowały się i przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania.

7. Za tydzień po raz drugi będziemy przeżywać Niedzielę Hospicyjną tj. Będziemy wspierać naszą modlitwą chorych i ofiarą materialną hospicja św. Jana Ewangelisty w Szczecinie i św. Faustyny w Świnoujściu. W tym roku chcemy wspomóc funkcjonowanie naszych hospicjów w ich misji wśród chorych i ich rodzin. Po Mszy św. W przyszłą Niedzielę będziemy składać do puszki Caritas dobrowolne ofiary pieniężne.

8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

10. Zapowiedzi przedślubne (1).
Joanna Szczepaniak, panna, zam. Recz
Radosław Lenik, kawaler, zam. Recz