Ogłoszenia duszpasterskie 20.02.2022r. VII Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i modlitwa o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Na zakończenie zaśpiewamy Suplikację.
2. W tygodniu zachęcam wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w swoich domach w godzinie miłosierdzia w intencji zachowania pokoju w Polsce i na Ukrainie oraz na całym świecie. Módlmy się również o poprawę pogody
3. Msze św. w tygodniu wg planu.
4. Zbliża się czas Wielkiego Postu. 2 marca Środa Popielcowa w tym dniu rozpoczniemy również Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian do godnego religijnego przeżycia czasu Wielkiego Postu i Rekolekcji.
5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
7. Wichura, która nawiedziła nasz region spowodowała naruszenie poszycia dachowego na naszym parafialnym kościele. W porę zauważyłem i zgłosiłem tą szkodę na nr alarmowy. Szkoda została naprawiona przez naszych strażaków z OSP Długie i Strażaków z Dobrzan. Bardzo dziękuję.


LUTKOWO

Wichury, które w ostatnich dniach nawiedzają nasz region doprowadziły do wielu szkód m.in na naszym lutkowkim kościele. Wiatr zerwał część poszycia z blachy na wieży kościoła i zerwał część dachówek z dachu kościoła. Wszystkie te szkody zostały zgłoszone do ubezpieczyciela, do konserwatora zabytków i do Kurii Metropolitalnej. Czeka nas w najbliższym czasie naprawa tych szkód, która pochłonie duże nakłady finansowe. Musimy również podjąć się tematu zewnętrznego remontu naszej wieży. Bo jest ona jak mówili strażacy w opłakanym stanie. Zatem bardzo proszę o dalsze miesięczne wpłaty ofiar pieniężnych jak do tej pory. Od marca do końca roku taca z 2 niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na remont wieży kościoła. Będę się starał również pozyskiwać fundusze z innych źródeł. Bardzo proszę o zrozumienie i wyrozumiałość. Nie możemy pozwolić, aby nasz kościół pozostał bez remontu i przez to uległ większemu niszczeniu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.