Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022 Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

1. Dzisiaj w kościele w Lutkowie odpust ku czci Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Suma odpustowa o godz. 15.00. w Godzinie Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Modlitwy za zmarłych codziennie do I Niedzieli Adwetu – 27.11.2022r, wg planu sprawowania Mszy św. w kościołach naszej parafii.

3. Od 21 – 26.11. będziemy przeżywać w kościele Tydzień Słowa Bożego. Zachęcam do indywidualnej lektury Pisma Świętego.

4. We wtorek 22.11. w liturgii wspominamy św. Cecylię, patronkę chórzystów, organistów, scholi dziecięcych i młodzieżowych. Z tej okazji życzę naszej scholi parafialnej wielu Bożych darów i aby wasz śpiew i zaangażowanie w liturgię pomnażało chwałę Bożą w naszej parafii.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i Msza św. o godz. 16.00.

6. W czwartek 24.11. nasz Pasterz Ks. Abp. Andrzej Dzięga, będzie obchodził 20 rocznicę sakry biskupiej. Z tej okazji życzymy Ks. Arcybiskupowi Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej na następne lata służenia Bogu i ludziom.

7. W Niedzielę 27.11. rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny 2022/23 pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jest to również I Niedziela Adwentu, wchodzimy w okres przygotowania na przyjście Pana.

8. Ostatnia niedziela roku liturgicznego jest okazją do podziękowania parafianom za całoroczne zaangażowanie na rzecz naszej parafii, mam tu na myśli troskę o czystość kościołów, wszelkie remonty, składanie ofiar pieniężnych, osobiste angażowanie się w liturgię, przygotowywanie dekoracji świątecznych i okolicznościowych, dbanie o czystość bielizny ołtarzowej i szat liturgicznych. Za ten dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na rok 2023.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.