Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023r. Wniebowstąpienie Pańskie.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 40 dni po Zmartwychwstaniu, Pan Jezus po uprzednim pouczaniu uczniów, wobec nich Bożą mocą wstępuje do Nieba.
2. Dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w kościele w Białej o g.10.00. Pięciu chłopców pierwszy raz przyjmie Jezusa Chrystusa eucharystycznego do swojego serca.
3. W środę wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych, Nowenna do MBN Pomocy o g. 17.00.
4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej odprawiamy codziennie po Mszy św. W kościołach naszej parafii.
5. W przyszłą Niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Pięćdziesiątnica. W Lutkowie sześcioro dzieci przyjmie Pierwszą Komunię świętą o g. 11.30. Msze św. będą odprawione: Linówko 8.15, Biała 9.45, Długie 13.15, Starzyce – sobota g. 16.00.
6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
7. Dzisiaj składamy dobrowolne ofiary na cele remontowe i upiększanie naszego Kościoła.
8. Za wszelkie składane ofiary na funkcjonowanie parafii serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
9. Sakramentalne małżeństwo w tym roku zawierają:
Michał Kacprzyk, st wolny, zam. Mosina
Beata Wojtala, st wolny, zam. Mosina (3).
Natalia Małkowska, st wolny, zam. Stargard
Karol Banc, st wolny, zam. Stargard (3).

16 czerwca będzie możliwość wyjazdu do kina w Ińsku na film pt. Niebo nie może czekać – to historia 15-to letniego błogosławionego Carla Acutisa. Film jest przeznaczony dla dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych. Cena biletów dla dzieci 20zł, dla dorosłych 24zł. Jest to nowy film wyświetlany w kinach od 19 maja. Może być to prezent na Dzień Dziecka od rodziców. Zapisy i wpłata za bilet od dzisiaj w zakrystii lub na plebani.