Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020r. 34 Niedziela. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Dzisiaj ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dla nas sposobność, aby uczynić rachunek sumienia z religijnego przeżywania całego minionego roku liturgicznego. Zapytajmy samych siebie czy był to czas mojego wzrastania w wierze?
2. Dzisiaj w kościele w Lutkowie Msza św. odpustowa ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata o godz. 14.30. W czasie Mszy św. ponowimy Akt poświęcenia parafii i rodzin naszej Archidiecezji oraz całego narodu Polskiego Najśw. Sercu Jezusa Chrystusa Króla. Będziemy modlić się również o ustanie epidemii koronawirusa. Wszystkich Parafian i gości zapraszam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy w kościele lub modlitewnej duchowej łączności w domu.
3. Modlitwy za zmarłych poleconych w wypominkach będą trwały do przyszłej Niedzieli 29.11. wg tygodniowego planu odprawiania Mszy św.
4. W poniedziałek 23 listopada rozpoczynamy „Tydzień Słowa Bożego”, zachęcam do czytania i rozmyślania nad tekstem Pisma Świętego.
5. We wtorek 24 listopada, Ks. Abp Andrzej Dzięga będzie obchodził 18 rocznicę otrzymania sakry biskupiej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Pasterzu naszej wspólnoty diecezjalnej.
6. W Niedzielę 29 listopada rozpoczynamy nowy rok liturgiczny 2020/2021, hasło tego roku brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Naszym celem w tym roku liturgicznym jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii w naszej Parafii, aby się to dokonało należy postanowić w sumieniu systematyczne uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
7. Nowy rok duszpasterski rozpoczynamy liturgicznym okresem zwanym Adwentem – to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jest to czas mojego osobistego oczekiwania na spotkanie z Panem. Czas mojego czuwania.
8. W przyszłą Niedzielę poświęcę opłatki wigilijne. Będzie można je nabywać w niedziele adwentu i w tygodniu po Mszach św. jak również na plebanii w godzinach popołudniowych. Tak samo świece wigilijne Caritas.
9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii.
11. Proszę o przestrzeganie sanitarnych zaleceń obowiązujących w kościele i poza kościołem. Miejmy na uwadze zdrowie własne i bliźniego.

Wszystkim Parafianom życzę zdrowia, Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.