OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.07.2023r. XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Módlmy się w tym czasie o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy poruszają się po drogach. Z tygodniem św. Krzysztofa związany jest aspekt misyjny. Posłani przez Kościół misjonarze i misjonarki do wypełnienia swojej misji potrzebują narzędzi w postaci różnych środków transportu. Rodazj pojazdów zależy od warunków geograficznych i rodzaju dróg. Pomocą polskim misjonarzom i misjonarkom w imieniu Kościoła zajmuje się Stowarzyszenie MIVA Polska. Wspólnie dziękujmy Bogu za bezpieczne podróże i jako znak tej wdzięczności włączamy się w akcję pomocową:
„1 grosz za 1 km” bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Ofiary możemy składać do puszki przy wyjściu z kościoła i w dzień odpustu parafialnego. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów. Znak błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów ma nas mobilizować do mądrego korzystania z naszych pojazdów oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego oraz przymominać o naszej odpowiedzialności przed Bogiem.

2. Codziennie o 15.00. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

3. We wtorek liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

4. W środę wspomnienie liturgiczne świętej Anny i Joachima, rodziców Matki Bożej. Jest to Dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom.
W naszym kościele parafialnym odpust. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będzie śpiewał chór „A Pasjonata” z Dobrzan. Będziemy szczególnie modlić się za rodziców i dziadków. Po Mszy św. będzie można skosztować słodkich wypieków i wypić kawę, herbatę czy wodę – przed kościołem. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości.

5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

6. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele parafialne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.