OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2024 NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA).

1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej. W kościele rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w nim trzy święte dni (Triduum Paschalne). Zachęcam wszystkich parafian do modlitwy osobistej i we wspólnocie w czasie obchodów świątecznych dni.

2. W Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek Msze św. i Droga Krzyżowa w kościołach filialnych wg planu. W Wielką środę Msza św. w kaplicy na plebanii.

3. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. W godzinach rannych jest sprawowana przez Biskupa i Kapłanów Msza św. Krzyżma w czasie, której Biskup błogosławi oleje święte wykorzystywane w parafiach przy udzielaniu sakramentów. Późnym popołudniem sprawuje się Mszę św. Wieczerzy Pańskiej i przenosi się Najśw. Sakrament do tzw Ciemnicy – ołtarza adoracji.

4. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. tylko Liturgię Męki Pańskiej z indywidualną adoracją Krzyża świętego i wystawia się w grobie pańskim do adoracji Najświętszy Sakrament.

5. W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie pańskim do rozpoczęcia Liturgii Paschalnej. W godzinach przedpołudniowych poświęcamy pokarmy na stół wielkanocny. Późnym wieczorem o g. 22.30. rozpoczniemy Liturgię Paschalną zakończoną po północy procesją rezurekcyjną wokół kościoła.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane wg planu świątecznego.

7. Plan sprawowania Liturgii w czasie Triduum paschalnego jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej i FB.

8. W czasie Triduum Paschalnego proszę, aby kościoły były otwarte dla wiernych, dla Was. Zachęcam i proszę wszystkich Parafian do skorzystania z osobistego spotkania z Jezusem w czasie Jego męki, śmierci i Zmartwychwstania. (Długie: Plan adoracji z wyznaczonymi numerami domów wywieszony jest w gablocie i po Mszy św. będzie rozdawany przed kościołem. Będzie również na stronie internetowej).

9. Jubilatom i Solenizantom składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne, na remonty i witraże.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.