Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2022r. XVII Niedziela zwykła.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci św. Anny.
O godz. 15.00. Suma odpustowa, którą odprawi ks. Prałat Piotr Kordula. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy św. na placu przed kościołem będzie poczęstunek przygotowany przez Panie z Długiego. Składane ofiary przy tej okazji przeznczone są na zakup nowego bocznego ołtarza do kościoła parafialnego.

2. Rozpoczynamy dzisiaj XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – pod hasłem: Niesiemy Narodom Pokój Chrystusa. W tym czasie będziemy modlić się za misjonarzy i misjonarki i wspomagać ofiarą pieniężną zakup środków transportu. Stosowne informacje są zamieszczone na plakacie w gablocie przed kościołem.

3. W poniedziałek 25.07. w liturgii święto św. Jakuba Apostoła – odpust w Bazylice archikatedralnej w Szczecinie. Jest to również wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Msza św. o godz. 18.00.

4. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Anny i Joachima rodziców NMP – jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odmówimy koronkę do św. Anny.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.

6. W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Msza św. o godz. 10.15.

7. Jubilatom i Solenizantom w nowym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

9. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie naszej dzisiejszej uroczystości: Paniom za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i dekorację kwiatową, za czyste obrusy i kielichową bieliznę, Strażakom za wykoszenie trawy na terenie wokół kościoła. Panom za użyczenie rusztowania do zawieszenia obrazów. Panom, którzy rozstawili namioty i ławki dla uczestników naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku dla uczestników naszej uroczystości. Paniom i Panom, którzy będą wydawać przygotowane wspaniałości kulinarne. Za zaangażowania i wszelką pomoc – Bóg zapłać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.