OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.XII.2023 IV NIEDZIELA ADWENTU I BOŻE NARODZENIE.

1. Kończymy tegoroczny Adwent, mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy religijnie przygotowani do powitania nowo Narodzonego Pana. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, o zmierzchu zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy w gronie rodziny, przyjaciół, znajomyh. Zadbajmy o wyjątkowy religijny charakter tej Wieczerzy wigilijnej. Rozpocznijmy modlitwą za obecnych i nieobecnych przy naszym stole, niech Ojciec lub Matka przeczyta Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, łamiąc opłatek składajmy sobie życzenia. Pamiętajmy o wstrzemięźliwości od pakarmów mięsnych i alkoholu.
2. Msza św. Pasterka dzisiaj o północy w kościele parafialnym.
3. Jutro Boże Narodzenie, Msze święte będą odprawiane wg zmienionego planu: 8.45. Linówko; 9.30. Biała, 11.00. Lutkowo; 12.15. Długie;
13.30 Starzyce.
4. We wtorek święto św. Szczepana, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie pod koniec Mszy św. kapłan święci owies, który dodaje się do paszy dla zwierząt oraz do ziarna na wiosenny zasiew. Ludowe tłumaczenie widzi w rzucaniu owsem obraz ukamienowania św. Szczepana. W drugi dzień świąt ofiary z tacy przeznaczone są na KUL i WTUS w Szczecinie.
5. W środę 27.XII święto św. Jana Ewangelisty, tradycyjnie w czasie Mszy św. poświęcimy wino. Msza św. o godz. 16.00.
6. W czwartek 28.XII święto Świętych Młodzianków, na Mszę św. zapraszam rodziców z dziećmi pod koniec Mszy św. udzielę dzieciom uroczystego błogosławieństwa. Msza św. w Lutkowie o godz. 16.00.
7. W piątek 29.XII rozpocznę wizytę duszpasterską, kolędę. Od godz. 16.00. będę odwiedzał mieszkańców Plątkowa. Msza św. w kaplicy na plebanii o godz. 15.00.
8. W sobotę 30.XII, kolęda w Mosinie od godz. 12.00. Msza św. w Lutkowie o godz. 11.00.
9. Stowarzyszenie pod Bocianim Gniazdem zaprasza na koncert kolęd w sobotę 30.XII o godz. 16.00. do świetlicy wiejskiej w Białej.
10. W przyszłą Niedzielę – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w czasie Mszy św. odnowienie przyżeczeń małżeńskich. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok 2023.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I WASZYM GOŚCIOM, ŻYCZĘ BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT NARODZENIA PANA, ABYŚCIE BYLI ZAWSZE ZDROWI I SZCZĘŚLIWI, PEŁNI RADOŚCI I MIŁOŚCI, KTÓRE PRZYNOSI NOWO NARODZONY JEZUS DO NASZYCH SERC. KRÓLUJ NAM CHRYSTE.                 Ks. Daniel Gollon, Proboszcz Parafii.

                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.