OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.06.2023r. XII NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. We wtorek 27.06. wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Msza św. i Nowenna w kościele parafialnym o godz, 18.00.
2. W czwartek 29.06. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. w kościele w Lutkowie o godz. 18.00.
3. Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do NSPJ odmawiamy codziennie o 15.00 w kościele parafialnym. Na filiach proszę odmawiać modlitwy indywidualnie.
4. W piątek od godz. 11.00. posługa sakramentalna u chorych i starszych.
5. Z soboty na Niedzielę (1-2.07.) w naszym kościele będzie trwać 24 godzinna modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich, o wierność i świętość życia kapłańskiego. Modlitwę i adorację rozpoczniemy Mszą św. W sobotę o godz. 18.00. Zakończenie modlitwy w Niedzielę o 18.00. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona lista z godzinami adoracji. Kto będzie się modlić w intencji powołań, proszę się wpisać na listę.
6. Od Niedzieli 2 lipca będą zmienione na czas wakacji godziny sprawowania Mszy świętej w Niedzielę: Lutkowo, 8.10.; Starzyce, 9.15; Biała, 10.20; Długie, 11.30; Linówko, 12.45. W dni powszednie Msza św. tylko w kościele parafialnym o g. 10.15.
7. Zachęcam do odmawiania w lipcu litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
8. Jubilatom i solenizantom życzę dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na Caritas oraz na remonty i upiększanie naszego kościoła.
10. Komunikaty Kurialne:
– 28.06. – 51 rocznica powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Msza św. w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o g. 18.00.
– 02.07. Uroczystość rocznicy Koronacjii Obrazu Matki Bożej Jagodnej w Resku. Msza św. o g. 11.00. Zaproszeni są wszyscy wierni a w szczególności kobiety w stanie błogosławionym.
– Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 3 do 9 lipca. Zapisy do 30.06. i informacje na stronie www. szczecińska.rowerowa.pl
– Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach zaprasza wszystkich noszących szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel i wszystkich chętnych do jego przyjęcia dnia 16 lipca o g. 14.30.