OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.05.2023R. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone świątki). 50 dni po Zmartwychwstaniu i 10 dni po Wniebowstąpieniu Pan Jezus wypełnia obietnicę posłania Ducha św. Pocieszyciela, który przypomni naukę Chrystusa i nauczy ją wypełniać. Będzie uświęcać i prowadzić Chrystusowy Kościół.
2. Dzisiaj w Lutkowie 6-ro dzieci przyjmie pierwszą Komunię świętą na Mszy św. O 11.30. To już ostatnia grupa dzieci z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę i przygotowanie dzieci do tej uroczystości, dziękuję za przygotowanie kościołów do tego uroczystego wydarzenia. Dziękuję za ofiarowane prezenty do naszych kościołów.
3. Dzieci z naszej parafii, które przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej w zeszłym roku, będą przeżywały swoją rocznicę w Niedzielę 4.06 w Linówku o godz. 13.00. Spotkanie dla rodziców we wtorek o godz. 18.00 w kościele w Linówku.
4. W środę kończymy odprawianie nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej.
5. W czwartek 1.06. rozpoczynamy odprawiać nabożeństwa ju czci NSPJ. W tym dniu Dzieci obchodzą swoje święto, życzę wszystkim dzieciom naszej parafii Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, najlepszych wyników na zakończenie roku szkolnego oraz wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem.
6. W piątek 2.06. odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.
7. Od przyszłej niedzieli wracamy do odprawiania Mszy św. wg stałego porządku.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.
9. 16 czerwca zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych do kina w Ińsku na godz. 19.20. na nowy film pt. Niebo nie może czekać – to historia życia młodego Carlo Acutisa, który został błogosławionym kościoła. Cena biletów: dla dzieci 20zł, dla dorosłych 24zł. Zapisy i wpłata pieniędzy po Mszy św.