Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019r. XVII Niedziela zwykła.

1. W miniony piątek przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Dziękuję Paniom i Panom z Rady Duszpasterskiej. Dziękuję za skoszenie trawy wokół kościoła, za naprawienie bocznych drzwi do kościoła, za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, za dekorację kwiatową. Za przygotowanie namiotów, stołów, ławek i grilla. Dziękuję Paniom za wspaniałe ciasta, które jak było widać wszystkim smakowały. Bardzo dziękuję naszym Strażakom za wszelką pomoc. Również bardzo dziękuję za warzywa, które otrzymuję. Za wszelkie dobro okazywane składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Msze św. w naszym kościele w tygodniu o godz. 10.00. we wtorek, środę, czwartek i sobotę. Nie będzie Mszy św. w poniedziałek i piątek.
3. Jutro ze Szczecina wyrusza XXXV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi będą iść do Częstochowy 15 dni, modląc się głównie o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Archidiecezji, ale również w innych intencjach naszego kościoła szczecińsko-kamieńskiego. Kto by chciał uczestniczyć w takich rekolekcjach w drodze może to uczynić na każdym etapie pielgrzymki, nie trzeba być na całej pielgrzymce, można iść 1 dzień lub więcej. Inauguracja pielgrzymki jutro na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie u Matki Bożej Fatimskiej na Mszy św. o godz. 7.00. Przed Królową Polski na Jasnej Górze pątnicy staną 13sierpnia. Pamiętajmy o modlitwie za pielgrzymów.
4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas wstrzemięźliwości od alkoholu i czas nieustającej modlitwy o trzeźwość polskiego narodu.
5. W czwartek 1sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Nie zapomnijmy w tym dniu o modlitwie za poległych w obronie ojczyzny.
6. Jubilatom i solenizantom składam najlepsze życzenia.
7. Rolnikom życzę Bożego błogosławieństwa w pracach żniwnych. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się 31 sierpnia w Gryfinie. W naszej parafii: w Lutkowie 17 sierpnia, w Białej 7 września i w Długiem Dożynki Gminne 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam wszystkich parafian do zaangażowania w przygotowanie tego wielkiego rolniczego święta.
8. Zapowiedzi przedślubne:

Babirecki Jarosław, kawaler, zam. Chociwel
Ferenc Małgorzata, Marta, panna, zam. Lutkowo (3)

Ścisłowski Radosław, kawaler, zam. Lutkowo
Bielec Anna, panna, zam. Stargard(2).

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Na fundusz remontowy w tym miesiącu złożono 1310 zł. Zebrane ofiary po Mszy św. odpustowej to 1274 zł, za ciasto i kiełbaski 860 zł, za książeczki o św. Annie – 414 zł. Razem już zebranych pieniędzy jest 9514 zł.