OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.10.2023r. XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj kończymy Tydzień misyjny, w którym Kościół modlił się w intencjach misyjnych i za misjonarzy duchownych i świeckich, głoszących słowem i miłosiernym czynem Chrystusa. W ostatnia Niedzielę października obchodzimy liturgiczne liturgiczne święto Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy dzisiaj Bożej Opatrzności za dar naszych kościołów Ojczyźnie i parafii, za ludzi, którzy budowali te kościoły i w nich przebywali na modlitwie, którzy wspierali je modlitwą i ofiarą. A także za współczesnych wiernych, którzy gromadzą się na modlitwie, którzy troszczą się o ducha modlitwy i estetykę wewnętrznej i zewnętrznej strony kościoła, którym nie sprawia żadnej trudności przyjście i solidne posprzątanie Swiątyni. Modlimy się dzisiaj również za tych którzy są obojętni na los własnego kościoła, których nie stać wewnętrznie na to, aby zatroszczyć się o posprzątanie kościoła.
2. W środę 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Czcimy w tym dniu znanych świętych, bo uznanych i ogłoszonych przez Kościół i nie znanych świętych. Przez wstawiennictwo świętych modlimy się do Boga o potrzebne nam i innym łaski. Tradycyjnie odwiedzamy na cmentarzach groby naszych bliskich i modlimy się o Boże miłosierdzie dla nich, zapalamy znicze – symbol wiekuistej światłości ze Zmartwychwstałym Chrystusem, Zwycięzcą śmierci. Pamiętajmy, że jest to uroczystość nakazana i jako katolików obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy świętej.
3. W tym uroczystym dniu Msza święta będzie odprawiona: Linówko – 8.15; Biała – 9.30; Lutkowo – 11.00. (na cmentarzu); Długie – 13.15. (po Mszy św. procesja na cmentarz).
4. W czwartek 2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tym dniu również powinniśmy się gromadzić przy grobach naszych bliskich i w kościołach na modlitwie wypominkowej. Msza św. i Nabożeństwo wypominkowe: Starzyce – 9.30; Biała – 11.00; Linówko – 13.30; Lutkowo – 15.00; Długie – 17.00.
5. W dniach od 1 – 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust zyskujemy po spełnieniu następujących warunków: nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę, odmówić modlitwę Ojcze nasz.. i Wierzę w Boga, skorzystać ze spowiedzi św. (można wcześniej) jednak należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię, pomodlić się w intencji i intencjach Ojca Świętego Franciszka.
6. W czwartek 2 listopada rozpoczniemy odprawianie przez 9 dni Nowenny do św. Jana Pawła II w intencji naszej Ojczyzny i naszej parafii – o nawrócenie i ład moralny.
11 listopada w Święto Odzyskania Niepodległości zamontujemy i poświęcimy nowy krzyż przydrożny przy sklepie, a o godz. 12.00. zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny.
7. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane tradycyjnie po Mszy św. w kościołach naszej parafii w Niedziele i dni powszednie.
8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g. 11.00.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.
10. Ku przestrodze rodziców i dzieci. Coraz bardziej zadomawia się w naszej kulturze pogański zwyczaj Halloween, pod pozornie świetną zabawą forsuje się małymi krokami odrzucanie wiary w Boga, nienawiść do bliźniego. Przebieranie dzieci i młodzieży i dorosłych w różnego rodzaju szkarady i demony uosabia kult szatana. Zwracam uwagę chrześcijańskim rodzicom, że jest to grzech, świadome wykroczenie przeciwko Bożemu Przykazaniu: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
11. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości instalacji relikwii św. Jana Pawła II w naszym kościele parafialnym w zeszłą Niedzielę. Bóg zapłać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.