OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020r. I Niedziela Adwentu B


1. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Przesłaniem tego okresu jest wezwanie do czuwania, do nawrócenia, do radości i przyjęcia Boga i Jego woli. Rozpoczynający się nowy rok liturgiczny, duszpasterski, będziemy przeżywać pod hasłem: „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”. Świętą wieczerzą jest Msza św., mamy na niej się gromadzić jako wierne i ukochane dzieci Boga i karmić się Ciałem Chrystusa. We wspólnocie ludu Bożego mamy chwalić i czcić naszego Boga, czerpać od Niego łaski i wzrastać w wierze, nadziei i miłości. Zatem należy zadbać o to, aby niezaniedbywać obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta.
2. W okresie adwentu, będziemy odprawiać w naszych kościołach Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej, która bezpośrednio prowadzi nas do Jezusa. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku wg planu sprawowania Mszy św. na filiach i kościele parafialnym.
3. W tegorocznym adwencie zapraszam wszystkich parafian do uczestniczenia i religijnego przeżycia rekolekcji będą one krótkie bo dwudniowe. Odprawiane w każdym kościele w różnych terminach. (3 – 4.XII – Biała), (7 – 8.XII- Linówko), (9 – 10.XII- Długie), (14 – 15.XII- Lutkowo), (16 – 17.XII- Starzyce).
Od godz. 16.00.
4. Rekolekcje adwentowe w Białej 3-4 grudnia od godz. 16.00. Msza św. roratnia, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nauka rekolekcyjna, adoracja, błogosławieństwo.
5. W ramach rodzinnego przeżywania tegorocznego adwentu zachęcam do zorganizowania w domu „Wieczornicy adwentowej”- to dawny polski zwyczaj religijnych spotkań w gronie najbliższej rodziny w długie adwentowe wieczory. Na Wieczornicę adwentową będą się składały: modlitwy, pieśni adwentowe, czytanie fragmentów Pisma Świętego. Schemat takiej wieczornicy rodzinnej przygotuję na przyszłą Niedzielę. A Wy drodzy parafianie zastanówcie się czy podejmiecie trud organizacji i przeżycia adwentowej wieczornicy we własnym domu z rodziną.
6. 4 grudnia w pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Proszę zgłaszać osoby chcące przyjąć sakramenty spowiedzi i eucharystii.
7. Opłatki wigilijne i świece caritas można nabywać po Mszy św. w zakrystii lub na plebanii. Cena świec: małe 6zł, duże i kule 15zł. Dochód ze sprzedaży świec tradycyjnie co roku przeznaczany jest na całoroczną pomoc dzieciom i młodzieży potrzebującym opieki i wsparcia Caritas.
8. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej w kościołach miejsca zamieszkania dzieci 6 grudnia.
9. Jubilatom i solenizantom pierwszych dni adwentu życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
10. Proszę przestrzegać zasad sanitarnych w kościele i na zewnątrz.
11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.