OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.07.2023r. XVII NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. W minioną środę przeżywaliśmy uroczystość odpustową w kościele parafialnym, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażownym w przygotowanie naszego świętowania. Dziękuję za dekorację i posprzątanie kościoła i terenu wokół, dziękuję za upieczenie ciasta i częstowanie uczestników odpustu. Dziękuję za zebrane przy okazji ofiary do puszki (445zł). Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę w czasie Mszy świętej.

2. W dni powszednie o 15.00. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. Msza św. w dni powszednie o 10.15. w kościele parafialnym.

4. We wtorek, 1 sierpnia br. przypada Rocznica Powstania Warszawskiego. Dźwięk syren przypomni o wydarzeniach sprzed 79 lat. O godz.17.00, czyli w symboliczną godzinę „W”. Bardzo proszę, aby o tej godzinie zabrzmiały dzwony przy kościołach naszej parafii i modlitwa indywidualna w intencji Powstańców: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… i Wieczny odpoczynek…

5. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Abstynencja sierpniowa jest dobrowolną decyzją, a sam Apel KEP zachętą, a nie nakazem. Troska o trzeźwość w naszej Ojczyźnie to obowiązek wszystkich jej członków, dlatego Apel skierowany jest do wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się do tej inicjatywy. Bowiem wartość trzeźwego życia jest wartością ogólnoludzką, a nie tylko zobowiązaniem o charakterze religijnym. Wszyscy też jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej Ojczyzny.

6. Rolnikom życzę Bożego Błogosławieństwa w pracach żniwnych i gospodarskich.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.