Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020r Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”- dzisiejszą uroczystością kończymy liturgiczny obchód okresu wielkanocnego. Przeżywaliśmy go w warunkach pandemii koronawirusa. Bóg prowadził nas drogą choroby i cierpienia. Na nowo ukazał nam naszą zależność od Niego. Piędziesiątnica – niedziela Zesłania Ducha Świętego. Chrześcijanie pokładają w Nim nadzieję jako Opiekunie świata, historii i Kościoła. Oto rodzi się wspólnota Kościoła, Nowy Lud Boży, którego spoiwem jest Trzecia Osoba Boska. Twarzą Ducha jest każda wspólnota, która – tak jak wspólnota Wieczernika – staje się świadomaswego wybrania na świadków i szafarzy Dobrej Nowiny o Zbawieniu. Także i nasza parafialna wspólnota jest zjednoczona i zgromadzona dzisiaj, aby świętować Zesłanie Ducha Świętego.
1. W poniedziałek 1 czerwca będziemy obchodzić uroczystość NMP Matki Kościoła. Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msza św. w kościele parafialnym o g. 18.00.

2. W poniedziałek 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pan Jezus obiecał św. Małgorzacie Marii Alacoque, że będzie w sposób szczególny błogosławił domowi, w którym będzie umieszczony w widocznym miejscu i czczony wizerunek Jego Najświętszego Serca. Zachęcam i proszę o uczestniczenie w Nabożeństwach czerwcowych w kościele parafialnym codzennie od poniedziałku do soboty o godz. 19.00.

3. Na filiach nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. odprawianej wg planu.

4. W niedzielę proszę odmawiać litanię do NSPJ – 15min przed Mszą św.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza ś. w Lutkowie o godz. 17.00.

6. W pierwszy piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.

7. W najbliższy piątek o godz. 18.00. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Dzieci pierwszokomunijne proszę aby uczestniczyły we Mszach św. i nabożeństwach czerwcowych na filiach w dni kiedy sprawowana jest Msza św. dzieci z Długiego w środy w kościele parafialnym.

8. Zostały zniesione limity co do liczby uczestników we Mszach św. w kościele. Nadal jednak obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najlepsze życzenia.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę.

11. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) –
11 czerwca. Jest to również 33 rocznica pobytu Papieża św. Jana Pawła II w Szczecinie. W związku z zaistniałą sytuacją epidemii, procesje eucharystyczne będą się odbywały do tradycyjnie przygotowanych ołtarzy na terenie wokół kościołów.
Z zastosowaniem przepisów porządkowo-sanitarnych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.