Ogłoszenia duszpasterskie 9.07.2023r. XIV Niedziela zwykła.

1. We wtorek przypada 80 rocznica „rzezi wołyńskiej” w Archikatedrze Szczecińskiej o godz. 18.00. zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Pomordowanych na Wołyniu. Mszy św. Będzie przewodniczył Metropolita Lwowski Ks. Abp. Mieczysław Mokrzycki. Na koniec Mszy św. Po błogosławieństwie wręczy dar relikwii św. Jana Pawła II min. Delegacji z naszej Parafii. Organizuję wyjazd do Szczecina busem 19 osób, cena 52zł. Zgłoszenia dzisiaj bezpośrednio po Mszy św lub do g. 20.00. telefonicznie.

2. W dni powszednie o g. 15.00. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Najświętszej Krwi Chrystusa.

3. W Niedzielę składamy ofiary na remonty i upiększanie naszej świątyni. Ofiary można składać po Mszy św. W zakrystii lub u Pani Sołtys, albo wpłacić na konto bankowe parafii.

4. 26 lipca w środę przypada wspomnienie św. Anny, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Sumę odpustową odprawi ks. Grzegorz Kalamarz z Parafii w Radowie Małym. Naszą uroczystość uświetni śpiew chóru ” A Pasjonata” z Dobrzan. Zwracam się z gorącą prośbą o przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła do naszej uroczystości. Proszę umyć okna, podłogę, zdjąć pajęczyny, z chóru znieść stary kredens, stare organy, rozwalające się krzesło i wyrzucić. Po odpuście trzeba będzie zrobić porządek w pomieszczeniach tzw gospodarczych gdzie znajdują się sprzęt do sprzątania i katafalk.

5. Od poniedziałku 17 lipca rozpoczniemy duchowe przygotowanie do odpustu – 9-o dniową nowennę do św. Anny.

6. Parafianom obchodzącym osobiste uroczystości życzę Bożej opieki i wstawiennictwa NMP.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.