Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) 25.03.2018r.

Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) wprowadza nas w najważniejsze wydarzenia historii zbawienia i rozpoczyna Wielki Tydzień. Szczególnie ważne w wielkim tygodniu jest triduum paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania.

1. Spowiedź św. przedświąteczna w Wielki Wtorek:
Linówko od g. 16.00.
Biała od g. 16.30.
Lutkowo od g. 17.00.
Starzyce od g. 17.30.
Długie od g. 18.00. i Msza św.
2. W Wielką Środę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza św.
3. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w Kościołach Katedralnych Biskup Diecezjalny wraz ze wszystkimi księżmi z diecezji sprawuje Mszę św. Krzyżma, w czasie której błogosławi i poświęca oleje święte do chrztu, bierzmowania, kapłaństwa, i olej chorych. Zebrani na Mszy św. Kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.
W godzinach popołudniowych lub wieczornych sparawuje się Mszę św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynającą Triduum Paschalne. Pod koniec Mszy św. przenosi się Najświętszy Sakrament do Ciemnicy – Ołtarza adoracji. Msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Wielki Czwartek o godz. 20.00.
4. Wielki Piątek – dzień Męki Pańskiej nie sprawuje się Mszy św. W godzinach popołudniowych w kościołach odprawia się Liturgię Męki Pańskiej w czasie której adorujemy Krzyż przez ucałowanie i przenosimy Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego.
Liturgia Męki Pańskiej:
Starzyce o g. 15.00.
Linówko o g. 16.15.
Biała o g. 17.30.
Lutkowo o g. 18.45.
Długie o g. 20.00.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 9.00. do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 10.00.
6. W Wielką Sobotę – Adoracja NS w Grobie Pańskim od godz. 9.00. do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W Białej Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 17.30.
7. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: Linówko g. 9.00; Biała g. 9.45.; Lutkowo g. 10.30; Mosina g. 11.00; Starzyce g. 11.45; Długie g. 12.30.
8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 6.00. w Kościele parafialnym, o 8.30. Rezurekcja w Białej, następne Msze św. Linówko 9.45; Starzyce 11.00; Lutkowo 12.15.
9. W poniedziałek wielkanocny Msze św. wg stałego porządku niedzielnego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.