Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Roku B – 11.02.2018r.

1. W tym tygodniu środa popielcowa, przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkraczamy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. ” Nawróćcie się do waszego Boga, On, bowiem łaskawy i miłosierny” – słowa Proroka Joela streszczają sens całego okresu Wielkiego Postu. Czas ten ma być wypełniony religijną refleksją i pracą nad sobą zmierzającą do nawrócenia się do Boga łaskawego, miłosiernego, sprawiedliwego i wszechmocnego. W nawróceniu pomagają: modlitwa, post i jałmużna.
W środę popielcową obowiązuje post ścisły. W piątki Wielkiego Postu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W całym okresie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach i nie spożywamy alkoholu.
2. Porządek nabożeństw w środę popielcową:
15.00. Linówko: Nabożeństwo z obrzędem posypania głów popiołem.
15.45. Biała: Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem.
16.45. Lutkowo: Nabożeństwo z obrzędem posypania głów popiołem.
17.30. Starzyce: Nabożeństwo z obrzędem posypania głów popiołem.
18.15. Długie: Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem.
3. W Wielkim Poście odprawiamy wymowne i piękne nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w Niedzielę pół godziny przed Mszą św. i Droga Krzyżowa w piątki. Do udziału zapraszam wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci za udział w Drodze Krzyżowej będą otrzymywać obrazki.
4. W piątek: Nabożeństwo Droga Krzyżowa:
15.00. Linówko; 15.45. Biała; 16.30. Lutkowo; 17.15. Starzyce,
18.00. Długie: Droga Krzyżowa i Msza św.
5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.
6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont plebanii.
7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 4 marca br.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii.
9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać darmową gazetkę promującą życie i adopcję dziecka poczętego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.