OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE 06.08.2023

XVIII NIEDZIELA, PRZEMIENIENIE PAŃSKIE, święto.

1. Dzisiaj w liturgii kościoła święto Przemienienia Pańskiego.

2. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca we wspólnocie Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na miesiąc sierpiń to: Jedna dziesiątka różańca za naszą Ojczyznę, druga dziesiątka różańca za naszą parafię za zbliżające się remonty w naszych kościołach.

3. Od 15 sierpnia rusza inicjatywa zapoczątkowana w Niepkalanowie pod nazwą: Krucjata Różańcowa Dzieci i całych Rodzin za Polskę. Krucjata modlitewna będzie trwała do 25 grudnia br. Zachęcam do włączenia się do tej modlitwy całe rodziny naszej Parafii oraz wspólnoty Żywego Różańca.

4. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy święta i wspomnienia:
wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera
w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz m, współpatronki Europy
w czwartek święto św. Wawrzyńca dk m.

6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

7. Rolnikom i ogrodnikom życzę odpowiedniej pogody w pracach żniwnych i obfitych plonów.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.