Osiemdziesiąta rocznica „rzezi wołyńskiej”.

11 lipca 2023r. W 80 rocznicę ludobójstwa na Wołyniu, delegacja z naszej Parafii: (ks. Prob Daniel Gollon, Panie: Grażyna Kuca, Zofia Sumisławska, Maria Zięba, Grażyna i Natalia Majsakowskie, Panowie: Zbigniew Kościański i Andrzej Michalec) uczestniczyła we Mszy świętej w intencji ofiar rzezi wołyńskiej. Mszę świętą w Bazylice Katedralnej w Szczecinie sprawował Metropolita Lwowski ks. Abp Mieczysław Mokrzycki wieloletni sekretarz Papieża św. Jana Pawła II, wraz z Metropolitą Szczecińsko-Kamieńskim ks. Abpem Andrzejem Dzięgą, ks. Bpem Henrykiem Wejmanem i księżmi diecezjalnymi i zakonnymi. Po Mszy św. była krótka modlitwa w kaplicy męczeństwa Polaków na Wołyniu, którą poprowadził ks. Abp. A. Dzięga. Następnie w kaplicy św. Jana Pawła II, zostały przekazane przez ks. Abpa M. Mokrzyckiego relikwie św. Jana Pawła II do wybranych Parafii naszej Archidiecezji. My również odebraliśmy dar relikwii naszego Wielkiego Rodaka do naszej parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.