ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020r. Ogłoszenia duszpasterskie.

Pan Jezus powiedział siostrze Faustynie: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. (…) W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.
1. Dzisiaj druga Niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim – Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia Bożego.
2. Zachęcam Parafian do nawiedzania kościoła (stosownie do wymogów sanitarnych) i modlitwy przed Tabernakulum. Zwłaszcza w godzinie miłosierdzia.
3. Z dniem 16.04. wprowadzono wymóg zasłaniania nosa i ust. Dotyczy to wiernych przebywających w kościele. Duchowni podczas sprawowania obrzędów liturgicznych są z tego wymogu zwolnieni. W innych okolicznościach np. W drodze do kościoła, spowiadanie, przyjmowanie interesantów w biurze parafialnym podlegają prawu ogólnemu. Wierni podczas przyjmowania Komunii św. odsłaniają twarz nie dotykając zewnętrznej części maski ochronnej. Co do ilości liczby wiernych w czasie Mszy św. rozporządzenie mówi: 1 osoba na 15m2. ponieważ nie zostało ono jeszcze ogłoszone w Dzienniku Ustaw oraz nie jest znany tryb i sposób liczenia oraz weryfikowania danych, nie można podać nowych limitów do czasu przesłania stosownej informacji odnośnie procedury dokonywania przeliczenia. Zatem
w niedzielę 19 kwietnie br. obowiązuje ciągle dotychczasowy limit 5 osób.
4. Msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00., po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.30. modlitwa różańcowa w intencji o ustanie epidemii koronawirusa i o 21.00. Apel Jasnogórski. Od środy do soboty Msza św. o godz. 12.00. poprzedzona modlitwą do Matki Bożej przewidzianą na okres wielkanocny.
5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych i uczestniczenia we Mszy św. w kościele lub w domu przed komputerem. Intencje można zamawiać telefonicznie, emailem lub przed Mszą św. Msze św. i inne modlitwy w ciągu dnia transmituję na żywo na facebooku, na profilu ks Daniel Długie.
6. W miesiącu marcu Wojewódzki konserwator zabytków wydał zalecenia związane z remontem prezbiterium naszego kościoła.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożej opieki.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na utrzymanie parafii i za inne przejawy życzliwości.
9. Kochani Parafianie zachęcam Was do nieustannej modlitwy w waszych domach. Nie zwalniajcie się z tej praktyki, modlitwa jest zawsze potrzebna, a w czasie epidemii jeszcze bardziej. Polecajmy Bogu chorych i cierpiących, personel medyczny, wolontariuszy, inne służby publiczne, rządzących i samorządowców i nas samych. Dbajmy o swoje zdrowie i naszych bliźnich. Przestrzegajmy wszystkich zasad sanitarnych, podchodząc do nich z pokorą i ze zrozumieniem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.