Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021r. Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

1. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwo majowe jeszcze jutro w poniedziałek w święto Nawiedzenia NMP w kaplicy w Starzycach o godz. 17.00.
2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym roku czerwiec jest miesiącem jubileuszowym, ponieważ przeżywamy 100 rocznicę Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odbyło się ono 3 czerwca 1921r w Krakowie.
3. Nabożeństwa ku czci NSPJ będą odprawiane w tygodniu na filiach po Mszy św. a w kaplicy na plebanii w środę i sobotę o godz. 17.00. W niedzielę indywidualnie przed lub po Mszy św.
4. W czwartek 3.06. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Tradycyjnie po Mszy św. w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi.
W Linówku o g. 9.00. Msza św. po Mszy św. procesja od kościoła w kierunku na Długie.
W Starzycach o g. 9.00. Msza św. po Mszy św. procesja od kaplicy do figurki Matki Bożej w kierunku na Chociwel.
W Białej o g. 11.00. Msza św. po Mszy św. procesja wokół kościoła.
W Długiem o g. 11.00. Msza św. po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy:
1 ołtarz przy krzyżu przydrożnym – proszę aby przygotowali parafianie mieszkający w kierunku do remizy, oraz kandydaci do bierzmowania i ich rodzice.
2 ołtarz przy remizie strażackiej – proszę aby przygotowali strażacy ze swoimi rodzinami.
3 ołtarz na placu przy byłej szkole – proszę aby przygotowli mieszkańcy szkoły i mieszkający od remizy w kierunku na Plątkowo i Plątkowo.
4 ołtarz przy krzyżu misyjnym – proszę aby przygotowali mieszkający od strony kościoła w kierunku na Lutkowo.
W Lutkowie o g. 13.00. Msza św. po Mszy św. procesja od kościoła w stronę na Długie.
Proszę tradycyjnie przygotować sztandary kościelne, feretrony, różaniec.
5. W najbliższy piątek odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną.
6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożej opieki i wstawiennictwa NMP.
7. Serdecznie dziękuję za wszelkie przejawy dobroci i życzliwości oraz za ofiary składane na potrzeby parafii.
8. 8 sierpnia br. Przypada 30 rocznica peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry. Będzie to uroczysty dzień w naszej parafii poprzedzony 3 dniowymi rekolekcjami maryjnymi, które wygłosi O. Bazyli z Zakonu Paulinów. W Niedzielę 8.08. uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp. Henryk Wejman. Nasz parafialny odpust ku czci św. Anny jest wyjątkowo przeniesiony na 8 sierpnia.